İri Gözlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

2 dakika okuma süresi

İri Gözlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

İri gözlere nasıl bir makyaj yapılır diyorsanız Daha İyi Yaşam'da sizler için derlediğimiz yazımızı okumalısınız!

Bazı kadınlar iri gözlü olmanın dezavantajlı olduğunu düşünse de aslında iri gözlü olmak avantalı bir durum. Bu durumdan rahatsız olan kadınların, uygulayacakları çeşitli makyaj teknikleri ile iri olan gözleri daha küçük göstermek mümkün.

İri Gözlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

İri gözlü kadınların gözlerinin içerisine kahverengi ya da siyah göz kalemi çekmeleri gerekir cevabı iri gözler nasıl bir makyaj yapmalı? Sorusuna cevap olarak verilebilir. Böylelikle gözlerin daha küçük gözükmesi sağlanır.

İri Gözlere Açık Renk Far

İri gözlü kadınlar, özellikle açık renk farları tercih etmemeli. Açık renk far gözlerin daha iri görünmesine sebep olur.  Koyu renk farlar, gözleri daha küçük göstereceği için özellikle gri ve lacivert tonları iri gözler için doğru tonlar.

göz

İri Gözlere İnce Eyeliner

İri gözler için uygulanan eyelinerın ince çekilmesi gerekir. İri gözlerle daha estetik duran ince çekilmiş eyeliner gözlerin iri görünmesini de engeller. Ayrıca maskara sürülürken dışa doğru olarak uygulanmalı. Gözlerin çekik durmasını sağlayan bu uygulama iri gözlü kadınların daha da zarif görünmesini sağlar.

Küçük gözlü kadınların,  bu uygulamadan kesinlikle kaçınması gerekir. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmaya yarayan kaş kemiğinin aydınlık hale getirilmesinde özellikle kırık beyaz tonlarını uygulamak, daha saf bakışlara sebep olur.

göz

İri Gözlere Ekstra Uygulamalar

Kaş ve kirpiklerde yapılan ekstra uygulamalar ile daha güzel makyaj ortaya çıkar. Kirpiklere maskara sürmeden evvel, kirpik kıvırma aleti ile kıvırmak daha hoş bir görüntü elde etmeyi sağlar. Gözlerle, kaşların uyumlu olabilmesi için kaşların dolgun olması gerekir.

Eğer, kaşlarda boşluk varsa uygun renk kalem ile boşlukları doldurmak gerekir. İri gözler nasıl bir makyaj yapmalı sorusunun bir diğer cevabı ise mat ruj kullanımı. İri gözlü kadınların özellikle, simli ve likid rujları tercih etmemesi gerekir. İri gözlerin tercih edeceği ruj tonları, bordo, şeftali ve kahverengi tonları.

Sizin gözleriniz iri mi? Siz nasıl bir makyaj uyguluyorsunuz?

Gözleriniz yeşilse "Yeşil Gözler İçin Nasıl Göz Makyajı Yapılır?" yazımıza göz atmanızda fayda var!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html