iPhone 6'larda Dokunmatik Ekran Sorunu!

1 dakika okuma süresi

iPhone 6'larda Dokunmatik Ekran Sorunu!

iPhone 6 veya iPhone 6 Plus'ınız dokunmalarınıza tepkisiz kalmaya başladıysa, yalnız değilsiniz! Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

İPhone 6'lar 26 Eylül 2014'te piyasaya sürülmüştü. İPhone 6'lar yıllandıkça, kullanıcılar yeni ama oldukça da ciddi bir sorun ile karşı karşıyalar: Dokunma hastalığı (Touch Diesase)!

Birçok kullanıcı iPhone 6 veya iPhone 6 Plus'larının dokunmalarınıza tepkisiz kalmaya başladığını dile getiriyor. Siz de böyle bir sorunla karşı karşıyasanız, yalnız değilsiniz. Birçok kullanıcı, ekranın üzerinde titreşen tuhaf bir gri çubukla birlikte ekranın dokunmatik özelliğini yitirdiğini söylüyor.

Dokunma hastalığı anakartın tasarımından mı kaynaklanıyor?

Sorun aslında iPhone 6 çıktığından bu yana telefonda bulunuyor; ancak iFixit'in yeni bir raporuna göre telefonların eskimesiyle birlikte ortaya çıkmaya başladı. "Dokunma Hastalığı" (Touch Diesase) olarak adlandırılan sorun, Apple'ın iPhone 6 ve 6 Plus'taki anakartın tasarımındaki bir sorundan kaynaklanıyor. Normal kullanım veya düşürmeler, zamanla iki kart üzerindeki bağlantıları eskitebiliyor. Ve entegre kartların bağlantısı kesildiğinde dokunmatik ekran kesintili olarak tepki veriyor veya hiç tepki vermeyebiliyor.

Undefill karışımı kullanılmamış

Sorunun sadece iPhone 6 ve 6 Plus'ta yaşanmasının nedeni ise Jessa Jones gibi bağımsız tamir uzmanlarına göre, Apple'ın dokunmatik entegre kartlarını desteklemek üzere daha önceki modellerde kullandığı "underfill" adlı karışımı kullanmamış olması. 

Yeni bir İPhone verilecek mi?

Apple'dan henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. iPhone 6 ve 6 Plus'ın garanti süresi tamamlandığından firmanın müşterilerine sadece yeni bir telefon alma seçeneği sunduğu söyleniyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html