İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

2 dakika okuma süresi

İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

İnternetten alışveriş yapmak şüphesiz daha hızlı, daha konforlu ve genellikle de daha kazançlı... Ancak sıraladığımız bütün bu iyi yönler ne yazık ki dolandırıcılar için de geçerli. Ucuza alışveriş yapayım derken  tatsız tecrübeler yaşamak istemiyorsanız bu önerilere dikkat! İnternet, özel fırsat avcıları vet mağazalarda oradan oraya koşturacak vakti olmayan alışveriş tutkunları için adeta bir cennet. Yarı fiyatına satılan markalı elbiseler, öyle  kolay kolay her parfümeride bulunamayan parfümler, satış noktasındaki fiyatından yüzde 60 daha ucuza satılan ayakkabılar... İnternetten alışveriş yaparken ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz. Ancak aynı zamanda, tabir yerindeyse sanal dolandırıcıların kurbanı da olabilirsiniz. Peki buna benzer tatsız  durumlar içine düşmemek için neler yapabilirisiniz?

İnternetten güvenli ve kazançlı alışveriş yapmanın ipuçları Daha İyi Yaşam'da!

Mümkün olduğunca "kapıda ödeme" imkanı sunan mağazaları tercih edin. Eğer sipariş ettiğiniz ürün kusurluysa ya da beklentilerinizle uyuşmuyorsa, o zaman ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Bu oldukça önemli!

Beğendiğiniz ürünü almadan önce mağaza ve ürün hakkında farklı platformlarda yapılmış yorumlara göz atın. Birkaç lira daha ucuza almak isterken paranızı ziyan etmek istemiyorsanız buna vakit ayırın.  En popüler mağazaların kampanya  bildirimleri ve indirim kodlarını  paylaşanplatformları takip etmek de  birkaç liranızın daha cüzdanınızda kalmasını sağlayacaktır.

Yapılan "promosyon" gerçek olamayacak kadar avantajlı mı gözüküyor? Emin olun ki ya büyük bir ihtimalle gerçek değildir ya da arkasında başka dolaplar dönüyordur. İnanılmaz  bir rekabet içinde olan popüler online mağazalardaki ürünlerin eş değerini daha da ucuza satan alışveriş sitelerine veya şahıslara biraz şüpheyle yaklaşmanız her zaman yararınıza olacaktır.

İnternetten yaptığınız alışverişin tamamen  sanal olmadığını sakın unutmayın. Her mağazanın, her satış platformunun arkasında bu işten sorumlu kişi veya kişiler bulunmaktadır. Size satış yapan kurum veya kişi hakkında bilgi edinmek yasal hakkınızdır.  

İlk defa faydalandığınız servisin kullanım şartnamesine göz atın. Para ile ilişkili tüm işlerde güvenlik kelimesi en önemli parolanız olmalı.

DeFacto indirim kuponları için tıklayınız .  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html