İnce Saçlara Hacim Kazandırma

3 dakika okuma süresi

İnce Saçlara Hacim Kazandırma

İnce saçlara hacim kazandırmak için bir de bu yöntemleri deneyin! Daha İyi Yaşam’dan sizlere püf noktalar..

Saçların ince yapılıysa saçlarını istediğin dolgunlukta görünmesini sağlamak zor olabilir. Ancak iyi bir haber, bunu başarmanın birçok yolu var. Daha İyi Yaşam saçlarınızın her gün harika görünmesine yardımcı olmak için en iyi ipuçlarını bir araya getirdi.

Saçlarınızın uzunluğuyla oynayın

Birçok stilist ince saçlar için en uygun uzunluğun omuzlarınızdan daha düşük olduğunu kabul eder. Çünkü bu gibi kısa saç stilleri daha fazla dolgun saç izlenimi verir. Seçim göz önüne alındığında, uzunluğun üzerindeki hacim daha iyi seçenek olabilir. Bu nedenle eğer ince yapılı saçlarınız varsa kısaltmanız etkili olacaktır.

Kendinize çok katmanlı bir saç stili verin

Daha fazla saç izlenimine yardımcı olan başka bir saç şekli de karışık saçaklı ve çok katmanlı bir saç stilidir. Bu tür bir saç kesiminin diğer bir avantajı hemen hemen her tür yüz ve saça uymasıdır.

Biraz renk ekle

Sadece makas değil, aynı zamanda renk kullanarak da saçınıza hacim katabilirsiniz. Bu sıradan vurgulamalar veya bir renkten birkaç farklı ton kullandığınız shatush yöntemiyle saçlarınız dolgun görünüm kazanır.

Saçınızı doğru şekilde yıkayın

Saçınızı farklı şekilde yıkamak kadar basit bir şey bile hacim kazandırmaya yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken birkaç temel kuralları izlemektir:

1. Şampuanı sadece saç köklerinize uygulayın, ardından, şampuanı saçınızın uzunluğuna yayın. Saçınızın uçları her zaman daha kuru ve daha kırılgandır, bu yüzden onları ovmayınız.

2. Saçınızın uzunluğu boyunca sadece saç kremi veya maske uygulayın. Nemlendirici şampuanlar, köklere uygulandıklarında saçlarınızı daha ağır ve düzleştirirler.

3. Saç derinizi düzenli olarak yıkayın. Bu, kan dolaşımını artıracak ve ölü hücrelerden kurtulacak.

4. Her gün saçınızı yıkamayın. Bu saçlarınızdan koruyucu bir tabaka çıkarabilir, Bu da zayıflamaya, dolayısıyla hacimden mahrum kalmasına neden olur. Kuru şampuan kullanmak da daha iyidir.

Saç köklerinizi kaldırın

Günümüzde, özel spreyler ve saç tokmakları ile başlayıp, annelerimizin ve büyükannelerimizin kullandığı kıvırcıklarla biten, daha fazla hacim vermek için mevcut birçok seçenek var. Bunun için sıradan saç tokaları kullanın. Islak saçlarınıza koyun ve çıkarmadan önce kurumalarını bekleyin. Saç köklerinizi hafifçe kaldırılacaktır.

Çok fazla stil köpüğünden kaçının

Aşırı miktarda şekillendirici köpük saçlarınızı birbirine yapıştırabilir ve daha ağır yapabilir. Bu da ek hacmi elde etmeyi çok zorlaştırır. Aşağıdaki kuralı uygulayın: Kısa saç şekillendirmek için tek ihtiyacınız cevizin boyutu hakkında bir köpüktür. Orta uzunluktaki saçlar için yaklaşık tavuk yumurtasının büyüklüğüne ve uzun saç için tenis topunun büyüklüğüne sahip olmalıdır.

'Yaratıcı kaos' ilkesini uygulayın

Pürüzsüz, dikkatle taranmış saçlar genellikle çok pürüzsüz ve düz görünür. Biraz fazla kaos arıyorsanız, diğer taraftan biraz karışıklık en yakın arkadaşınız olabilir. Bu saçlarınızı hafif dalgalar halinde şekillendirerek, sadece bir gevşeklikle geri tutturarak veya stil köpüğü kullanarak elde edilebilir.

Kuru şampuan kullanın

Kuru şampuan, saçlarınızı yıkamak ya da saç stilini ayarlamak için vakit bulamayanların hayat kurtarıcısı olabilir. Saç köklerinizden kirleri çıkarır ve aynı zamanda temizlik ve hacim vermeye yardımcı olur.

Saçlarınızı alttan kurutun

Sıradan bir saç kurutma makinesi de ekstra hacim vermenize yardımcı olabilir. Saçınızı yüzünüzün önüne asacak şekilde başınızı indirin. Sıcak havayı saç köklerinizden uçlarına doğru yönlendirin. Alternatif olarak, saçınızın üst kısmını kaldırın ve dikey bir konumda kurutun.

Saçınızdaki ayrımı ayarla

Saçlarınızı ortadan klasik şekilde ayırmak yerine farklı şekilde yapmayı deneyin. Çok sayıda seçeneğiniz var: zikzak, yan bölüm, alçak bir taraf ayrımı. Bu basit hüner saç köklerinize hacim katabilir.

Günlük saç bakımı tüyoları nelerdir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html