İlişkinizin İyi Olmasını Sağlayacak 8 Adım

3 dakika okuma süresi

İlişkinizin İyi Olmasını Sağlayacak 8 Adım

Kötü giden ilişkinizi düzeltmek için hala umut var! İşte ilişkinizin iyi olmasını sağlayacak 8 adım...

Günümüzde pek çok evliliğin , ilişkinin sonu ayrılıkla bitiyor.  Severek evlenen birçok çift zamanla tükeniyor ve bunun sonu boşanmayla sonuçlanıyor. Peki; başarılı bir ilişki yürütmek bu kadar zor mu? Mutlu bir ilişki yaşayanların sırları neler? Daha İyi Yaşam sizler için mutlu bir ilişkinin 8 sırrını açıkladı!

Ona İhtiyaç Duyun

Birbirlerine ihtiyaç duyan ve sevdiğinin ihtiyaç duyacağı alanları tamamlayan çiftlerde, ilişki neredeyse vazgeçilmez oluyor. Birbirlerinin eksik yanlarını tamamlayan çiftler, özellikleriyle kendilerini bir bütün haline getirebiliyorlar. Ayrıca erkekler kendini üstün sandığı durumlarda kendini iyi hissedebiliyor. 

Kendinizi Özgürce İfade Edin

Bir sorununuz olduğunda bazen ailenizden önce bunu eşinizle paylaşmanız gerekebiliyor. Bu da sizin ona güvendiğinizi temsil eder. Bunun yanı sıra kendilerini özgürce ifade eden, ilişkisinde konuşabilen, paylaşan ve anlatan çiftlerin ilişkileri uzun soluklu oluyor ve daha sağlıklı yürüyor. 

Sanal Ortamlarda Ona Karşı Dürüst Olun

Sanal alemde dolaşmak, facebook gibi sayfalarda üyelik ve iletişim, boşanmalarda 3. Sebep olarak geçen 2-3 yıl içinde listede ilk sıralara girdi. Başarılı çiftler, sanal ortamda yaşadıkları şeyleri birbirilerinden saklamak yerine, açıkça beraber paylaşıyorlar.  Böylece hemen güven duygusunda zedelenme yaşanmıyor, hem çiftler birbirlerinden rahatsızlık duymuyorlar.

Sorunu Karşılıklı Çözme

Başarılı çiftler, birbirleri hakkında şikayet ve sıkıntıları başkalarına anlatmak yerine, sorunu ortaya koyarak birlikte çözmenin yollarını arıyorlar. Eşini sosyal ortamda, arkadaş veya aile çevresinde sürekli eleştiren ve yargılayan çiftlerin ilişkileri büyük yara alıyor. Eğer bir sorun olursa bunu tek tarafın çözmeye  çalışması, o kişiyi zamanla yıpratır ve ilişki zarar görür. 

Ona Karşı Dürüst Olun

Bir ömür boyu dürüst ve açık olmak fikrini unutun. İnsan ilişkilerinde bu pek mümkün olmuyor. Ancak başarılı ilişkilerde, çiftler birbirlerini korumak için bazı beyaz yalanlar söyleyebiliyorlar. Elbette bunun dozunu ayarlamak gerekiyor. Ona karşı her konuda dürüst olmak bu işin sırrı. Ancak bir kıyafet aldığınızda onun fiyatı hakkında pembe bir yalan söylenebilir bizce ;)

Sırlarınız Olsun

Eşler, birbirlerinin özel şeylerini, sırlarını saklamayı iyi biliyorlar. Her iki taraf için de, eşinin bir kusuru veya eksiği, utandığı veya gizlediği bir sır varsa, o sır olarak kalıyor ve eşler bu konuda kenetleniyorlar. Bazı şeyleri sadece eşinizle paylaşmanız bile aranızdaki güven ve sevgi bağını güçlendirebilir.

Hoşlanmadıkları huylar

Çiftlerin birbirlerinde hoşlanmadıkları huyları veya alışkanlıkları vardır. Ancak başarılı çiftler, bunu değiştirmeye çalışmak yerine, kabullenmeye gidiyorlar. Çünkü değiştirmeye çalıştığınız kişinin karakteriyse, bu konuda başarısız oldukça kendinizi ve eşinizi kötü görmeye başlarsınız ve sorunlar gittikçe büyür. Bunun yerine, onu olduğu haliyle sevip kabul etmek daha akıllıca görünüyor. Bu elbette tartışmalar olmayacak anlamına gelmez.

Kavgaları Tatlıya Bağlamak

Uzun soluklu ilişkilerin önemli sırlarından biri de, kavgaları bitirmeyi bilmek! Tartışma ve kavgasız bir ilişki oldukça iyimser bir hayalden öteye geçmez ancak kavgaları veya tartışmaları medeni yolla çözümlemeyi, tatlıya bağlamayı bilmek gerekiyor. 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Aşk&İlişkiler

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html