İlişkilerin Kabusu Aldatmak Ya da Aldatılmak Semineri

1 dakika okuma süresi

İlişkilerin Kabusu Aldatmak Ya da Aldatılmak Semineri

Kadın erkek ilişkilerinin altındaki gizli konu olan aldatmayı Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik!

Konu aldatmak ve aladatılmak olunca konu başlığı sebebiyle de birçok kesimce ilgi çekebilecek bir yazı ve ilgi çekebilecek bir seminer geliyor... İşte detaylar:

İlişkilerin Kabusu Aldatmak Ya da Aldatılmak

Kadın erkek ilişkileri söz konusu oldu mu orada bir durmak gerekir. Her kadının ve her erkeğin aklını bir an da olsa kemiren bir soru vardır. "Aldatılıyor muyum?" Bu sorunun cevabını şüphesiz ki kimse görmedikçe kesin olarak bilemez. Evet, hisler de önemlidir ama bir ilişkinin içerisindeyken aldatmak gibi böylesi önemli bir konuda hislerle hareket etmek çok da sağlıklı olmayacaktır. 

aldatma

Aldatmak söz konusu olduğunda ilişkinin boyutu veya süresi aslında çok da önemli değildir. Eğer kişide yetersizlik varsa aldatmak eylemi gerçekleşecektir... Yetersizlikten kasıt kendini yetersiz görme, öz güven eksikliği, aşağılık kompleksi gibi olumsuz yanları olan bir birey aldatmaya daha meyillidir. Yapılan araştırmalara göre parteneriyle sorunu olan, ruhsal ve tensel olarak uyuşmayan bireyler de aynı şekilde aldatma eğilimli olabilirler. Kimilerinde ise çocukluktan gelen psikolojik bir travmanın sonucu olarak aldatma kendisini gösterir. 

Aldatma ve Psikoloji

aldatma

Uzmanlarca aldatmak psikolojik bir sebebe bağlanıyor. Şöyle ki kişi çocukluk döneminde yaşadığı olumsuzluklar, bastırılmış yetersizlik duygusu, küçümsenme, aşağılanma gibi gibi tepkilere maruz kalıyorsa ilerleyen yaşlarda bu yaşadığı olumsuz çocukluk dönemi ilişkilerine ve hayatına da yansıyor. Bu tip sorunlu insanlar aldattıkça daha iyi, daha büyük hissediyorlar kendilerini...

Psikolojiye göre bakarsak günümüzdeki yaşamlarımız aslında geçmişimizin biçilmiş halidir...  Dolayısıyle günümüzü değil aslolan geçmişimizi iyileştirmektir. 

Seminer Ne Zaman?

İlişkilerin Kabusu Aldatmak ya da Aldatılmak Semineri, Aret Vartanyan eğitmenliğinde 26 Şubat 2015'te saat 20:00 - 22:00 arası Yaşam Atölyesi'nde! Kadın - erkek ilişkilerini tüm boyutlarıyla dinlemek isteyenler etkinliği kaçırmayın!

Aldatma sonrası ilişki düzeltilebilir mi?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html