İlişkiden Sonra Baş Ağrısı Neden Olur?

1 dakika okuma süresi

İlişkiden Sonra Baş Ağrısı Neden Olur?

Kadınların cinsel ilişkiye girmemek için söyledikleri “başım ağrıyor” sözü meğer yanlış değilmiş! İlişkiden önce ve ilişkiden sonra baş ağrısı neden olur?

Her ne kadar özel bir konu olsa da orgazm baş ağrısı yaşayanların sayısı az değil. Asıl önemli olan kısmı ise orgazm baş ağrıları yani ilişkiden sonra yaşanan baş ağrılarını o kadar da hafife almayın. Eğer ilişkiden sonra baş ağrısı yaşıyorsanız hemen doktora gitmenizde fayda var. Neden mi? İşte cevabı..

İlişkiden Sonra Baş Ağrısı Neden Olur?

Okan Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Bölükbaşı cinsel ilişkiyi kabusa çeviren baş ağrılarına yönelik merak edilenleri açıkladı.

İlişkiden önce veya sonrasında yaşanan baş ağrılarına “orgazmik başağrısı” deniliyor. Bu ağrılar iyi huylu da olabiliyor kötü huylu da. İlişkiden sonra yaşanılan bu baş ağrısı sizi zamanla cinsel ilişkiden soğutabilir. Bu ağrı özellikle ön sevişme aşamasında ve de orgazm olma sırasında yoğun yaşanıyor.

Kadınlarda mı yoksa erkeklerde mi daha çok görülür?

Her iki cinste de görülebilen orgazm baş ağrısı daha çok erkeklerde görülüyor ve çoğu hasta utandığı için söylemiyor.

İlişki sonrası yaşanan baş ağrısı tehlikeli mi?

Migren ağrılarıyla yakın arkadaş olan bu ağrılar nadiren de olsa beyin damar yırtılmaları sırasında yaşanan ağrıyı işaret eder.

Tehlikeli olan tarafı ise bu ağrılar kafa ya da beyinde kan birikimine neden olarak ani ölümlere yol açar. Bu ağrıları yaşıyorsanız MR çektirin ve durumunuzu öğrenin. Tedavisi migren ilaçlarıyla yapılıyor bilginize.

Kadınlarda Orgazm Sorunu

Erkeklerde erken boşalma

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html