İbrahim Saraçoğlu Kürleri

1 dakika okuma süresi

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun zayıflatan form dostu kürlerini sizler için derledik!

Şifalı bitki kürleri denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kürlerini her yerde kolaylıkla yapabileceğimiz ve bulabileceğiniz bitki ve sebzelerden yapabilirsiniz. Birçok televizyon programına katılan İbrahim Saraçoğlu bu kürlerini herkese anlatır.Bizde onlardan bir kaçını size yazmak istedik.

Maydanoz Kürü:

maydanoz-kuru_646x340

Cilt güzelliğiniz ve vücudunuzu arındırmak için. 15-16 adet maydanozu parçaladıktan sonra mutfak robotunda veya blendırda tane haline getirin. Üstüne yarım limon suyunu ve yarım bardak suyu ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından önce için.

Not! Aç karnına bunu yapmanız önemli! Bu kürü hiç ara vermeden 15 gün boyunca için.Daha sonra 1 hafta ara vermeniz gerekiyor.Sonra tekrar başlayın ve 15 gün kadar daha kullanın. Kürü uygulamayı bitirdikten sonra durumunuza göre 5-6 ay sonra tekrar devam edebilirsiniz.

Maydanoz Kürü 2: 

Karaciğer yağlanmasına karşı iyi gelir. Bu kür sadece 15 gün uygulanmalıdır. Bu kürü uygularken akşamları da lavanta kürü uygulamanız gerekmektedir. Sabahları aç karnına maydanoz ve limondan uygulayacağınız kürü  akşam ise yemekten iki saat sonra lavanta kürünü uygulayınız.

Lavanta Kürü:

ibrahim-saraçoğlu-.saç-dökülmesi-kürü-çayı

Karaciğer sağlığı için Önce bir miktar lavantayı yaklaşık 1,5 su bardağı suda 4 dakika demleyiniz. Demlerken sıcaklığını kaynama noktasında sabit bırakın. Cezvede demlerken ocağın altının çok kısık olmasına özen gösterin. Ilık olmadan süzmeniz gerekmektedir. Süzme işleminden sonra içmek için ılımasını bekleyebilirsiniz. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir çay bardağı dolusu kürü içmelisiniz fakat içine şeker atmayınız.

İbrahim Saraçoğlu kürlerinden herhangi bir tanesini daha önce denemiş miydiniz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html