Hülya Köksal’dan Düşlerle Büyür Çocuklar

1 dakika okuma süresi

Hülya Köksal’dan Düşlerle Büyür Çocuklar

Düş yolculuğunu şiirlere döken Hülya Köksal’dan Düşlerle Büyür Çocuklar şiir kitabı sizlerle!

Çoğumuzun bildiği gibi şiir hayatımızın olmazsa olmazları arasında. Dilimizin kuramadığı cümlelerimizi anlatmaya bazen bir şiir yeter. Şiir böylesine anlamlı ve derin olmasaydı şairler, yazarlar bu kadar ustaca eserler ortaya çıkarabilir miydi? İşte bu nedenle şiir tüm duyguların bir arada toplandığı muhteşem bir şey..

Hülya Köksal’dan Düşlerle Büyür Çocuklar

Şiirin bu kadar değerli oluşunun farkında olan şairlerimizden Hülya Köksal, Düşlerle Büyür Çocuklar isimli şiir kitabı İnsancıl Yayınları etiketiyle sizleri bekliyor.

Hülya Köksal şiirlerinde çocukları, umutlarını ve düşlerin gerçekliğini ele alıyor.  Köksal, dizelerinde çocukların düş dünyasında dolaşıyor. Okurlarını karda üşüyen, terk edilen, yapayalnız, güneşsiz ve umutsuz çocukların düşlerinde anlamlı bir yolculuğa çıkartıyor.

Özgürlük yolunda onlarla birlikte, el ele yürümeyi ve onları anlamamızı sağlıyor. Yalın ve akıcı bir dil kullanan şair dizelerinde doğa sevgisi, yaşama sevinci ve yenilik tutkusuna davet ediyor. Şairin dizelerinde düşlerle büyüyen çocuklar asla umudunu yitirmiyor.

Düşlerinizin ışığında çocukları ve umutlarınızı yeniden yeşertmeye ne dersiniz? O halde Hülya Köksal’ın Düşlerle Büyür Çocuklar şiir kitabında yer alan şiirlerinden bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

çocuk

Nakış

Önce dağınık saçlarını topladı

Sonra düşüncelerini

Duygularına çekidüzen verdi

Çizdi yüzüne gökkuşağını

Koydu gözüne içli bir bakış

İşledi yüreğime özlemli bir nakış

Hülya Köksal’ın Düşlerle Büyür Çocuklar şiir kitabını okuyanların yorumlarını bekliyoruz.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html