Hızlı Saç Uzatan Doğal Yöntemler

2 dakika okuma süresi

Hızlı Saç Uzatan Doğal Yöntemler

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istemez misiniz? Hemde doğal yöntemlerle!

Uzun,bakımlı,sağlıklı ve ışıl ışıl saçlar her kadının rüyası! Ancak zaman içinde yıpranan saçlar daha yavaş uzayabilir. Renk değiştirme ya da şekil verme adına yaptığımız birçok işlem saçlarımızın yıpranmasına neden oluyor. Bu durumda saçların hızlı uzamasına... Daha İyi Yaşamın sizler için hızlı saç uzatan doğal yöntemleri var. Hemen göz atıp uygulamaya geçmek istemez misiniz?

1- Saçlarınızı sıkı sıkı toplamayın!

Evet toplu saç çok rahat... Hatta yerine göre çok şık ayrıca kullanışlı. Ama sıkı sıkıya topladığınız o saçlarda kırılmaar meydana geliyor... Bu durumda saçlarınızın hızlı uzaması konusunda önemli engellerden.

2- Saçlarınıza her gün maşa ya da düzleştirici ile şekil vermeyin...

Yüksek ısılar uyguladığınız o saçlar kırılıyor hanımlar :( Dolaysıyla de sağlıklı ve güçlü saç yapısından uzaklaşıyor. Arada bir saçlarınızı doğal haliyle kullanmanızı öneriyoruz. Ama yok doğal haliyle mutlu değilim derseniz kesim şeklinizi değiştirmenizi önerebilir ya da doğal saç bakım kremleri, spreyleri ile şekil vermenizi öneririz!

3- Saç diplerinize bakım uygulayın:

Saç diplerinizin sağlıklı olması demek saçlarınızın hızlı uzaması demek! Bu sebeple saç bakım kremlerini yalnızca saç uçlarınıza değil saç diplerinize uygularken de hassasiyet gösterin deriz.

4- Islakken saçlarınızı taramayın...

Saçlar ıslakken kopmaya ve kırılmaya çok daha elverişli oluyorlar. Bu durumu göz önünde bulundurarak saçlarınızı kuruduktan sonra saçlarınızı taramanız kopma ve kırılmasına engel olacaktır.

5- Saçlarınızı sık sık kestirmeyin:

Kırıkları alınan saçlar daha sağlıklı ve bakımlı görünüyor. Haklısınız. Ancak saçlarınızın boyunu sürekli kısaltarak bakımını tamamlamış olmazsınız. Kırıklarınızı 6 ayda 1 aldırmanız çok daha faydalı olacakır. Saçlarınızı güçlendirmek için ise doğal serumlar kullanmayı deneyin.

Peki ya siz hızlı saç uzatan bu doğal yöntemler hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Saç Bakımı

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 2
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html