Hızlı Eyeliner Çekme Yöntemleri

2 dakika okuma süresi

Hızlı Eyeliner Çekme Yöntemleri

Sabah rutininizi hızlandıracak eyeliner çekme yöntemlerini sizler için derledik!

Eyeliner'ın bir ucunu kaçırdık mı diğer her tarafa bulaşıyor. Hele bir de sabah telaşıyla birlikte çok zamanımızı alıyor. Peki bunun için ne yapmalısınız, Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik!

Kusursuz eyeliner yerine buğulu bir görünüm tercih et!

Eyeliner konusunda biraz acemiysen, güzel bir görünüm için endişelenme! Biraz göz kalemiyle eyeliner gibi sür, daha sonra fırça ile dağıt. Bu işlem elinizin biraz daha alışmasını sağlayacaktır. Unutma eyeliner tecrübe işidir ve ufak bir erden başlamanız gerekir!

eyeliner

Kuyruk konusunda yardım al!

Eğer kuyruklu eyeliner çekme konusunda kararlıysan, sert, ince ve düz bir cisimden yardım al. Bu kredi kartın, gratis kartın veya herhangi sağlam bir bant da olur. Ancak dediğimizi unutmamalısın, ucuz bir eyeliner al ve evde hiçbir şeyden yardım almayarak eyeliner çek ve elini alıştır. Zamanla gitgide daha düzgün çekmeye alışacaksın!

eyeliner

İnce eyeliner ile günü kurtar1

Zaman konusunda kısıtlı olduğun günlerde, işleri basitleştirmek en doğru çözüm olacaktır. Waterproof eyelinerını üst kirpik çizgine basit bir şekilde çekerek, ince ve minimal bir eyeliner görünümü elde et. 

eyeliner

Eyeliner seçiminde nelere dikkat etmeli? 

Eyeliner stiline karar vermeden önce, kendine şu soruları sormalısın: Hangi şekil göz tipime uyar? Eyelinerımın görünümü nasıl olmalı? Eyelinerı nasıl uygulamak istiyorum?

Genellikle eyelinerlar, kalem, likit ve jel formunda olur. Jel eyelinerlar, eyeliner fırçası ile uygulanır ve en yumuşak sonuçları elde etmene yardımcı olur. Ancak göz altlarına uygulamamalısın, gözlerin yaşardığında jel eyelinerın yüzüne akabilir. Makyaj çantanda da 'ne olur ne olmaz' bir kulak çubuğu bulundurmayı ihmal etme. Ve acemiysen bu tarz eyelinerı sana pek fazla önermiyoruz. Ancak görüntüsünü beğeniyorsan, yine aynı şekilde elinde fırçayla gözünde eyeliner provası yaparak elini alıştırabilirsin. 

Eyeliner konusunda acemiysen, kalem eyelinerlara bir göz at deriz, zira tam senlik! Kolay sürümüyle de günü kurtarmak için de en ideal yöntemlerden biri. Ancak kalem eyelinerların eksi yönü ise, gözde tam siyahlık bırakmıyor olması. Kuyruğu bazen siliniyor, ancak bunun için de eyeliner sürmeden gözüne pudra sür ve sabitle!

Buğulu bir etki için, göz kalemlerinden yardım al. Göz kalemleri, bakışlarına adım adım belirginlik katmak için de ideal. Aynı zamanda bir çok renkli göz kalemi var, neden bugün mavi bir göz kalemi denemiyorsun?

Eğer yakınlarında bir eyeliner yoksa ve gözlerinde eyeliner etkisi yakalamak istiyorsan, göz farından yardım dal. Bir kaç damla su ve ince bir eyeliner fırçası ile, göz farını eyeliner çeker gibi uygula.

eyeliner

Eğer "Ben eyelinerı klasik uygulamayı sevmem. Biraz avangard severim. Hatta yok mu şöyle kedili bişeyler?" diyorsanız, "Kedi Makyajı Nasıl Yapılır?" sorusunu Makyöz ve Kaş Tasarımcısı Figen Karakullukçu sizler için yanıtlıyor!

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Kolay Eyeliner Çekme Tüyoları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html