HiPP Organik Bebek Mamaları

2 dakika okuma süresi

HiPP Organik Bebek Mamaları

HiPP organik bebek mamaları hakkında merak ettikleriniz Daha İyi Yaşam'da!

Konu bebek maması olunca, Türkiye ve Avrupa'da ki annelerin en çok tercih ettiği marka.. Bebek mamaları denildiğinde ilk akla gelen... Onu diğer markalardan ayıran en belirgin özelliği ise muhakkak ki organik tarıma bu kadar önem vermesi.

Fabrikasyon üretime 1932 yılında başlayan şirket, ilk kavanoz mamasını 1950 yılında üretmiştir. Daha sonrasında kendi çiftliklerinde organik tarım yapmaya başlayarak, 1956 yılında organik sebzelerden oluşan ilk mamalarını piyasaya sunmuştur. Bu dönemden sonra da organik tarım odaklı çalışmayı sürdürmüşlerdir.

Tarım alanlarının seçimine önem veriliyor

Şuan da HiPP dünyadaki en büyük ham madde işleyicisi konumundadır. 6 binden fazla organik hammadde tedarikçisi vardır. HiPP'in 15 bin hektarlık toprak alanı bulunmaktadır. HİPP için organik tarım, önce toprağın dikkatli seçilmesiyle başlar. Tarım alanları yaşam alanlarının, endüstrinin ve trafiğin olduğu yerlerin uzağında seçilir.

Tohumlar işlem görmemiştir 

Kullanılan tohumların işlem görmemiş olmaları önemlidir. Toprakta ve tohumda kimyasallarla yapılan müdahalelere izin verilmemektedir.

Böceklerle bile doğal yollarla mücadele edilir

Bitkilere zarar veren böceklerle de doğal yöntemlerle mücadele edilir. Çünkü, böcek öldürücülerinin, kimyasal ve sentetik böcek ilaçlarının kullanılması kesinlikle yasaktır. Yabani otlar ise mekanik yöntemlerle, hatta gerekirse elle temizlenir.

 

HiPP organik mühürü

Tüketici Koruma Bakanlığı'nın verdiği AB organik gıda logosu, organik ürünler için yasal olarak sunulan mevzuatlara dayandırılmıştır. Eğer bu mevzuatlara uyulursa organik gıda logosu kullanılabilir. Ancak HiPP Organik Mührü, organik ürünler için yasal mevzuatların genel gerekliliklerinin de ötesine geçmiştir.

Hammadde tedariğinden hemen sonrasında zararlı maddeler için ilk testler yapılır. Eğer itirazlar olursa mallar kabul edilmez. Pfaffenhofen'de bulunan kurum içi HiPP laboratuvarımız, yıllardır Avrupa'daki pesitik analistleri alanında önde gelen kurumlardan birisidir.

Geniş ürün yelpazesi

Sadece bebek mamaları gelmesin aklınıza. HiPP'in ürün yelpazesinde organik olarak üretilmiş, combiotik biberon form ürünleri, biberon formülleri, kavanoz mamalar, ek gıda ve bisküviler, atıştırmalıklar, meyve suları ve çaylar, natal emziren anne çayları ve  bebek, hamile bakım ürünleri bulunmaktadır.

HiPP Organik Bebek Mamalarının en büyük referansı ise dünyada onu kullanan annelerdir!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html