Hiç Yağ Tüketmeden Beslenmek Sağlıklı mı?

2 dakika okuma süresi

Hiç Yağ Tüketmeden Beslenmek Sağlıklı mı?

Hiç yağ tüketmeden beslenmek sağlıklı mı? Cevabını Daha İyi Yaşam yazımızdan öğrenebilirsiniz!

Diyetlerde yapılan en büyük yanlışların başında yağ tüketmeden kilo vermeye çalışmak gelir. Bu yüzden “Hiç yağ tüketmeden beslenmek sağlıklı mıdır?” Sorusuna hayır cevabını verebiliriz. Çünkü sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için vücudun yağa da ihtiyacı var.

Hiç Yağ Tüketmeden Beslenmek Neden Sağlıksız?

Belli oranda yağ tüketmek gerekir. Kilo kaybı için sadece yağı azaltmak fayda etmez ayrıca ağırlıklı olarak meyve, sebze ve lifli besinlerle de beslenmek gerekir. Ayrıca bu dönemde tuzdan da uzak durup karbonhidrat, protein ve yağ tüketimi açısından dengeli beslenmek gerekir.

Şişmanlık deyince akla hemen vücuttaki yağ oranının artması gelir. Ancak sadece aşırı derecede yağ tüketimi yağ depolamaz. İhtiyaçtan daha fazla tüketilen tüm besinlerin fazlası vücutta yağ olarak depolanır. Bu yüzden tüketilen besinin içerisinde yağ olup olmamasının herhangi bir önemi yoktur.

yağ

Fazladan tüketilen meyve ve sebzede yağ olarak depolanır. Bu nedenle hiç yağ tüketmeden beslenmek sağlıklı değildir. Çünkü yağ vücuda enerji verir. Diyet programlarında karbonhidrat ve proteinle birlikte bir miktar yağ da yer alır. Sağlıklı kilo vermenin en iyi yöntemi ise besinler arasındaki dengeyi sağlamak. Deri altında bulunan yağ tabakası, vücutta ısı kaybını engeller bu yüzden kışın zayıf kişiler daha çok üşür.

En İyi Yağ Yakma Yöntemleri Neler?

Ayrıca yağ, besinlerin midede uzun süre kalmasını sağlayarak acıktırmayı geciktirir ve tokluk hissi verir. Yağ yakımının en güzel yöntemleri arasında ise; sağlıklı ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite ve sık beslenme gelir. Balık, zeytinyağı, fındık, ceviz ve keten tohumu gibi besinlerin içerisinde bulunan yağlar doymamış yağlar olup vücut için oldukça faydalı. Ayrıca süt ve süt ürünlerinin de tüketilmesi yağ yakımı açısından önemli.

Diyet yaparken yağ tüketiyor musunuz?

Yağ vücut için ne kadar önemliyse sıvı tüketimi de o kadar önemli. Peki ya "Diyet Yaparken Sıvı Tüketimi Ne Olmalı?" Diyorsanız hemen öğrenin!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html