Hiç şeker değilsin!

1 dakika okuma süresi

Hiç şeker değilsin!

Malum, şekeri çok seven ve bolca tüketen bir milletiz. Oysa şeker tam bir sağlık düşmanı…

Malum, şekeri çok seven ve bolca tüketen bir milletiz. Oysa şeker tam bir sağlık düşmanı… Yapılan bir araştırmaya göre sadece sıvı gıdalara koyduğumuz şeker miktarı bir paket küp şekerden fazla.

VAZGEÇEMESEK DE AZALTALIM Asla tüketmeyin, çikolata şeker pasta hayatınızda olmasın unutun gibi cümlelerin hiçbirini uygulamayacağımız açık. En azından azaltmaya çalışmalı, çocuklarımıza ve bebeklerimize şekerle olan yakınlıklarına sınır koymalıyız. Sütlerinin, mamalarının içine cazip hale gelip tüketsinler diye şeker ilave etmek onlara yapabileceğimiz en büyük zarar. Anne sütü dışında ek gıdalara geçildiği sürede verilen besinlerin şeker içermemesine, eklememeye özen gösterilmelidir. Çünkü nasıl alışırlarsa sizden onu isteyeceklerdir.

OLASI HASTALIKLAR Fazla tüketimini sonucunda oluşabilecek rahatsızların birkaçı şunlardır: *Kanser hücrelerinin en sevdiği şeydir şeker. *Vücudun mineral dengesini bozar. Krom, bakır ve kalsiyum eksikliğine yol açar. *Safra taşı ve böbrek taşı oluşmasını sağlar. *Diyabete ve obeziteye davetiye çıkarır. *Kilo alımı ve aşırı şişmanlığa sebebiyet verir. *Dişlerin çürüme sürecini hızlandırır. *Damarlarda varis oluşumunu sağlar. *Çocuklarda büyüme hormonunun salgılanmasını azaltır. *Mantar ve egzama rahatsızlıklarını tetikler. *Beyin dalgalarını artırır ve düşünme yetisini azaltır. *Görme bozukluklarına sebebiyet verir. *Hamilelikte kan zehirlenmesine yol açabilir. Bu sebepten elimizden geldiğince şeker tüketimini en aza indirmeliyiz. Tatlandırıcılara sığınarak vücudumuza kat be kat zarar vereceğimizi unutmamalıyız. En doğal olan bal, hurma suyu ve agave şurubunu tercih edebiliriz. Tuğba Yol

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html