Her Şey Bir Ağacı Korumakla Başlar

1 dakika okuma süresi

Her Şey Bir Ağacı Korumakla Başlar

Her yıl giderek azalan ormanlarımızı iyileştirme projesi şimdi Daha İyi Yaşam'da!

Dünyada her yıl ortalama 13 milyon hektar, -yaklaşık İç Anadolu Bölgesi'nin yüz ölçümü kadar- orman yok oluyor. Buna karşın geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Dünya genelinde kaybedilen ormanları geri kazanmak için 130 milyon hektar -Türkiye'nin yaklaşık 1,5 katı- büyüklüğünde bir alana ağaç dikmemiz gerekiyor. 130 milyon hektarlık bu alana 10 sene boyunca aralıksız olarak yaklaşık 14 milyar ağaç dikilmesi gerekiyor. Bir başka deyişle, dünyadaki tüm insanlar 10 yıl boyunca senede 2 ağaç diker ve bu ağaçlara bakarsa proje amacına ulaşıyor.

tema_kart_header

MAXİMUM TEMA KART

1992'den beri, ülkemizde doğal varlıkların ve çevre sağlığın korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsü ve toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi hakkında kamuoyunu eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla faaliyetlerini yürüten TEMA Vakfı bu hedef için İş Bankası'yla yeni bir proje imzaladı. Projeyle İş Bankası müşterileri harcadıkça doğa kazanacak. Yeni MAXIMUM TEMA KART sahipleri alışverişlerini Maximum TEMA Kart ile yaparak, başkaca hiçbir fedakarlık yapmanıza gerek kalmadan, TEMA Vakfı'nın ağaçlandırma çalışmalarını da kapsayan tüm projelerine destek olacak.  

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ PLASTİKTEN ÜRETİLİYOR

Maximum TEMA Kart, çevreye zarar vermeyen geri dönüşümlü kart plastiğinden üretiliyor. Basılı malzemeler, FSC (Forest Stewardship Council) sertifikasına sahip üreticilerden temin edilen kâğıtlarla hazırlanıyor. Bu özellik, kağıt üretilirken kullanılan hammaddenin tamamen kontrol altında ve yasal yollarla, doğayı tahrip etmeden ve ekolojik hayata zarar vermeden elde edilmesini öngörüyor. Maximum TEMA Kart'a sahip olmak için, size en yakın şubemize uğrayarak ya da İnternet Şubemiz aracılığıyla talebinizi iletmeniz yeterli. Ayrıca başvurunuzu "TEMA boşluk TC Kimlik numaranızı" yazıp 4402'ye kısa mesaj atarak da hemen iletebilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html