Bu güzellik tüyolarından kaçını biliyorsunuz?

1 dakika okuma süresi

Bu güzellik tüyolarından kaçını biliyorsunuz?

Her kadın güzelliğe önem verir. Bu yüzden, öğrenir,özenir ve tabi ki özenle uygular. Daha İyi Yaşam sizler için her kadının bilmesi gereken birkaç güzellik tüyosunu ele aldı... Buyurmaz mısınız?

Güzellik, moda, trendler vs... Tüm bu başlıkların hayatımızdaki yeri çok büyük. Makyaj tüyolarından saç bakım tüyolarına cilt bakım tüyolarından trendlere alışveriş rehberinden akseusar modasına kadar her şey biz kadınları yakından ilgilendiriyor. Tüm bunlar gündem ve bir şekilde haşır neşir olduğumuz konular.. Peki ya ayrıntılar? Güzel ve bakımlı bir kadının bilmesi gereken güzellik sırları nelerdir? Birlikte göz atalım mı:

 1. Cilt bakımı güzel bir kadının uygulaması gereken en önemli adım! Cildinizin temiz, ferah ve pürüzsüz olması için mutlaka cilt tipinize uygun bakım kremleri ile temizleyip,nemlendirmelisiniz.
 2. Kuru ciltler her zaman sağlıksız bir görünüme sebep olur. Dolayısıyla her banyo sonrası cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Nemlendirici kreminizi cilt tipinize göre seçmeniz gerektiğini bir daha hatırlatalım mı? :)
 3. Duş sonrası topuklarınızı taşlayıp, ölü deriyi atın.
 4. Sıra yüzünüzdeki ölü derilerde! Haftada bir mutlaka peeling uygulayın ki cildiniz tazelensin...
 5. Sadece yaz aylarında değil, her mevsim dışarı çıkarken zararlı güneş ışınlarına önlem olarak güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin...
 6. Sıra makyaj malzemelerinde... Evet kaliteli ürünler çok pahalı! Ancak ucuz olanlar da cildimiz zarar veriyor. Üstelik kullandığınız ürünün markası ne olursa olsun eyeliner ve rimellerinizi 3 aydan fazla kullanmayın.
 7. Özellikle yaz aylarında koyu bir ten makyajı yerine nemlendirici bb kremler tercih edin.
 8. Koyu renk bir ruj sürmeden önce dudaklarınızı mutlaka nemlendirin. Dudaklarınızdaki ölü deriyi alın...
 9. Fırça ve sünger gibi makyaj gereçlerinizi haftada 2 kere temizleyerek bakteriyel durumları önleyin!
 10. Saçlarınıza maşa gibi işlemler uyguladığınızda mutlaka o dalgaları ellerinizle açarak doğallaştırın.

10 adımda hem doğal hem bakımlı olmanın tüyolarını sizler için derledik. Siz bu bakım tüyolarından kaçını uyguluyordunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Güzellik 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html