Her Gün Saç Yıkamak Doğru Mu?

1 dakika okuma süresi

Her Gün Saç Yıkamak Doğru Mu?

"Her gün saç yıkamak doğru mu?" sorusunun cevabı Daha İyi Yaşam'da!

Saçlarımız en güzel aksesuarlarımız... Canımız sıkılsa,moralimiz bozulsa keyiflenmek için çareyi direk saçlarımızla oynayarak buluruz.Kimi zaman rengini değiştirdiğimiz,kimi zaman çılgın kesimler yaptırdığımız saçlarımızı hemen hemen her gün yıkamak isteriz.Fakat saçlar her gün yıkanmalı mı yıkanmamalı mı? sorusuna net bir cevap verilemiyor öyle ki uzmanlar bile bu konuda ikiye ayrılmış durumda.

İşte uzmanların saçların her gün yıkanıp yıkanmama konusundaki görüşleri... İlk grup saçların her gün yıkanmasının çok yanlış olduğu kanısında.Çünkü saçların ürettiği faydalı yağları kimyasalların yok ettiğini,deriyi kurutarak kepek problemine neden olduğunu söylüyor. Bu uzmanlar saçları gün aşırı ya da iki günde bir yıkanması gerektiğini savunuyor.Ama eğer saçlarınız ince telli ya da yaşadığınız bölge oldukça nemliyse o zaman saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz.

Amerika'da bulunan David Geffer Sağlık Okulu Klinik Profesörü Asistan Carloyn Goh saçın ürettiği yağın saç derisini korudupunu ve siz ne zaman ki saçınızı kirli hissederseniz o zaman saçınızı yıkamanız gerektiğini söylüyor. Diğer grupta bulunan uzmanlar ise, saçın muhakkak her gün yıkanması gerektiğini vurguluyor.New York'ta bulunan bir klinikte saç ve kafa derisi uzmanı olan Elizabeth Cunnane Philips sağlıklı saçlara sahip olmak için saçları her gün yıkamamız gerektiğini söylüyor. Eğer kafa derisindeki yağ ve kalıntıları iyice temizlemezsek saçların uzamayacağını belirtiyor.

Uzmanlar bir de ekliyor, eğer her gün elimizi yüzümüzü yıkıyor,dişlerimizi fırçalıyorsak neden saçlarımızı yıkamıyoruz diye soruyor.

Peki siz hangi görüşü tercih ediyorsunuz?

Gün İçinde Uygulayabileceğiniz En Pratik Saç Bakım Önerileri!

   

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html