Hem Formda Kalın Hem Huzurla Dolun

1 dakika okuma süresi

Hem Formda Kalın Hem Huzurla Dolun

Yoga hareketlerini düzenli ve dengeli yaparak hem zayıflayabilir hem de canlı ve fit görünebilirsiniz!

Yoga'yı hayatınıza aldığınızda düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman hem zayıfladığınızı hem de canlı ve fit bir görünüme sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yoga yaptığınızda bir süre sonra omurganız dikleşir ve bu da zayıf görünmenize neden olur. Bu hareketler beden ısısını arttırır, enerjiyi yükseltir ve vücudunuzda cardio etkisi yaratır. Tabikide bedeninize uygun (haftada 2-3 kez) belli bir düzende olmak şartıyla disiplinli bir şekilde uygulamalısınız.

Bedensel farkındalığın önemi
Bedensel farkındalık fazlalaştığı sürece kendimizi daha iyi tanımış oluruz. Ne yemeli,ne kadar yemeli gibi merak edilen soruların cevaplarını farketmeden bulmaya başlarız. Aslında vücudumuzun ihtiyacı olan besinlere doğru yönelmiş oluruz. Böylece gereksiz, fazla ve bedenin istemediği besinleri boş yere tüketmemiş oluruz.Bedenimizi yoran boşa enerji harcadığımız besinlerden uzak durmuş oluruz.

Beynimizdeki farkındalık

Zihinsel farkındalık ile bu kez zihni gereksiz düşüncelerden arındırıp tıpkı bedende olduğu gibi zihni de genç tutabiliriz. Kısacası bedensel ve beyinsel farkındalıkla, hem bedeni hem zihni kötü herşeyden koruruz.

Kalıcı zayıflık için en önemli unsur farkındalık. Yoga hareketlerinde metabolizmayı hızlandıran, sindirim sistemini düzenleyen, hormon ve sinir sistemini dinginleştirip rahatlatan, kasları güçlendiren hareketleri tercih etmeliyiz.

Yogada aldığımız nefes teknikleriyle bol bol oksijen alıp vererek hücrelerin oksijenle beslenmesini, bütün organların ve sistemlerin düzenli ve dengeli çalışmasını sağlayabiliriz. Bol oksijen demek canlılık demek, dolaşım sisteminin güçlenmesi tüm bedenin sağlıklı çalışması demek. Yogada uyguladığımız karın ve bacak kaslarını güçlendiren, enerjimizi fırlatan hareketlerle sağlıklı bir beden, temiz huzurlu bir zihin ve mutlu bir gülümseme sizi bekliyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı