Hayalinizdeki Eve Kavuşmak İçin 10 Adım

1 dakika okuma süresi

Hayalinizdeki Eve Kavuşmak İçin 10 Adım

Hayalinizdeki eve 10 adımda kavuşmak fikri sizce nasıl? Evlerimiz bizler için yoğun iş, okul temposundan kaçabildiğimiz, her şeyden uzaklaşabildiğimiz tek yer.

Dolayısıyla bizi rahatlatmasını ama yanı zamanda bunu yaparken de estetik bir haz vermesini isteriz. Yapacağınız mobilya seçimleriyle, renk seçimleriyle ve ufak ama etkili dokunuşlarla bu mümkün. Bakalım hayalimizdeki eve nasıl kavuşabiliriz?

Mobilya Seçimim Nasıl Olmalı?

 1. ADIM: Seçimlerinizde trend takip etmeyin. Çünkü moda devamlı değişeceğinden bu size maliyet doğurabilir. Bunun yerine klasik takımlar kullanırsanız mobilyalarınız her daim modernliğini koruyacaktır.
 2. ADIM: Unutmayın insanı dinlendiren ve temizliği ferahlığı çağrıştıran renkler evinizde doğal bir görüntü verecektir.
 3. ADIM: Estetik hazzı isterken bir yandan da konforu unutmamalısınız. Bunun içinde seçeceğiniz mobilyalar konfor açısından rahat olmalıdır.
 4. ADIM: Mobilyalarınızın kullanacağınız ortama ebat olarak uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Az mobilya kullanmayı tercih edin. Çünkü dolu ve karmaşık bir ortam iyi enerjiler vermez kendiniz için de dinlenme alanları oluşturun.
 5. ADIM: Mobilyalarınız özgürlüğünüzü kısıtlamasın. Devamlı bir yeri kırılacak bir zarar gelecek endişesiyle gezmek sizi rahatsız edebilir. Pahada daha hafif kolay tamir edilebilir mobilyalar seçmelisiniz.

Peki ya Renkler?

 1. ADIM: Renk seçimi belki de en önemli olay. Ama ne olursa olsun renkleriniz daima sizi yansıtsın. Yani başkalarının seçimlerini tercih etmeyin. Bu sizi mutsuz edecektir.
 2. ADIM: Renk karmaşası yaratmayın. Örneğin farklı 3 renk kullanmak istiyorsanız ana renginiz %60, yan renginiz %30, vurgulamak istediğiniz renk ise %10 unu oluştursun.
 3. ADIM: Bir duvarınızı mutlaka renklendirin. Bu dinamik bir görüntü verecektir.
 4. ADIM: Kullanacağınız aydınlatmalarla renklerinizi daha canlı gösterebilirsiniz.
 5. ADIM: Kullanacağınız bitkilerle renkleri tamamlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html