Hangi Vücut Tipi Hangi Model Elbise Tercih Etmeli?

1 dakika okuma süresi

Hangi Vücut Tipi Hangi Model Elbise Tercih Etmeli?

Daha İyi Yaşam sizler için araştırdı... Hangi vücut tipine hangi model elbiseler

Boy,kilo,kemik yapısı... Fiziğinizi ne kadar iyi tanırsanız o kadar güzel giyinebileceğinizi biliyor muydunuz? Çok güzel bir parça belki de sadece fiziğinize uygun olmadığı için sizi şıklıktan uzaklaştırdı.

Daha İyi Yaşam sizler için araştırdı... Hangi vücut tipine hangi model elbiseler:

 1. Yuvarlak hatlara sahipseniz elbiseniz mutlaka üzerinize oturmalı. Dar ya da bol olmamalı. Bol elbiseler tercih etmek sizi olduğunuzdan yuvarlak hatlara sahipmişsiniz gibi gösterebilir. Belinizin inceliğini de ortaya çıkaracak kıyafetler tercih etmelisiniz.
 2. Dar- ince üst, geniş kalçalara sahipseniz üst bedeninizde tercih ettiğiniz parçaların genellikle desenli olmasına özen gösterebilirsiniz. Böylelikle dikkatleri üst kısma çekmiş olursunuz. Ayrıca üst kıyafetlerinizin omuzlarına vatka diktirerek kalçalarınız ile daha oranlı bir görünüm elde edebilirsiniz.
 3. Geniş-büyük üst,dar kalçalara sahipseniz kalçalarınıza dikkat çekmeniz gerekir. Üst kısımda çok basit ve düz parçalar tercih ederken,ince bacaklarınızı ortaya çıkarak dar pantolonlar tercih etmelisiniz.
 4. Kısa beden,uzun bacaklara sahipseniz üst kıyafetlerinizde kalçaya kadar hatta daha uzun parçalar bile tercih edebilirsiniz. Burada amaç üst beden ve alt beden arasındaki dengeyi sağlamaktır. Bacak boyunuzun daha kısa görünmesi için; diz boyu eteklerle, capri veta tam bilekte biten pantolonlar tercih edebilirsiniz.
 5. Uzun beden,kısa bacaklara sahipseniz üst parçalarda detayı olmayan sade düz renkler tercih edip alt beden için ise yüksek belli etek ya da pantolonlar tercih etmenizde yarar var.

Vücut tipinizi tanıyarak giyinmeniz sizi daha şık ve güzel bir görünüme kavuşturacaktır. Bu bilgilerle kıyafet dolabınızı yenilemeye ne dersiniz?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html