Hangi Kakül Kesim Kimlere Yakışır?

2 dakika okuma süresi

Hangi Kakül Kesim Kimlere Yakışır?

Hangi kakül kesimi kimlere yakışır diyorsanız Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz yazımız tam size göre!

Saçlarınızda biraz değişiklik yaptırmak istiyorsunuz ancak bir türlü karar veremediyseniz Daha İyi Yaşam olarak sizlere süper önerilerimiz var. Yüz tipine göre saç kesimine karar vermek kolay değil. Hele bu kesilecek olan kakül ya da perçemse biraz araştırma yaptıktan sonra karar vermeniz daha sağlıklı olabilir. Biz sizin yerinize araştırdık ve paylaşmak istiyoruz.. 

Hangi Kakül Kesim Kimlere Yakışır?

Kakül kesim herkes tarafından “bu sefer yapıcam” deyip bir türlü yapılamayan saç kesimlerinden biri. Ancak bilmelisiniz ki kakül kesim oldukça kullanışlı bir saç modeli. Özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen modeli diyebiliriz. Kakül kesimin en güzel yanı yaşınızı olduğunuzdan genç göstermesi ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarması. Kakül kesim denemek isteyenler biraz daha özenmiş olabilir. O halde detayları hakkında bilgi verelim.

Uzun Kakül Kesim

Uzun kaküllerin en çok yakıştığı yüz tiplerinden biri kalp şekli. Yüz hatlarınız kalp şeklindeyse uzun ve yoğun kaküller çok yakışıyor haberiniz olsun. Uzun kaküllerin püf noktası saçlarınızın uzun olması gerekiyor. Eğer saçlarınız uzun ve kalp şeklinde bir yüze sahipseniz kenarları uzun bırakılmış bir kakül kesimi tam size göre diyebiliriz. Görünüşünüze daha belirgin bakışlar katmak istiyorsanız hemen denemelisiniz.

Önden Ayrık Kakül Kesim

Önden ayrık kakül kesiminin en çok yakıştığı yüz şekli ters üçgen. Ters üçgen yüz şekline kakülleri önden ayırarak ya da yandan ayırarak kullandığınızda yüzünüzü eşit oranda gösterebilirsiniz. Özellikle çenenizin çok sivriliğinden rahatsız oluyorsanız bu model yüzünüze oldukça yumuşak bir görünüm kazandırır. Bu modeli denediğinizde eminiz favori saç kesim modellerinden biri olacak.

Mikro Kakül Kesim

Senenin en çok hava katan saç kesimlerinden biri olan mikro kakül kesim yüzü kare olanlara çok yakışıyor. Mikro kakül kesimle yüzünüzü daha belirgin hale getirip daha doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.

Dağınık Kakül Kesim

Oval yüz tüpüne sahipseniz dağınık kakül modelini denemek için zaman kaybetmeyin deriz. Yüz hatlarınızı yumuşatmak için ideal bir model diyebiliriz. Kaşları biraz kapatan uzunlu kısalı bu model yüzünüze gidebilir.

Kakül Kestireceklere Öneriler

 • Saçlarınız kıvırcıksa kakül kesim saç modelinden uzak durun.
 • Sürekli kakül saç kesimini kullandığınızda kaküllerin olduğu alanda sivilce çıkabiliyor bilginize.

Sizin favoriniz hangisi?

Saç kesim tüyoları neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html