Hangi Güzellik Hataları En Sık Yapılıyor?

3 dakika okuma süresi

Hangi Güzellik Hataları En Sık Yapılıyor?

"Hangi Güzellik Hataları En Sık Yapılıyor ?" sorusuna Daha İyi Yaşam'da cevap arıyoruz!

Güzellik uğraşlarımızın yanı sıra güzelleşmek adına dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var! Biz kadınlar güzelliğimize fazlasıyla önem veriyoruz ancak bu durum yinede güzellik hataları yapmayacağımız anlamına gelmiyor! Daha İyi Yaşam olarak biz ; en sık yapılan güzellik hatalarını sizler için yazdık! Hanımlar dikkat! Bu güzellik hataları "bakımlı hanımefendi" imajınıza gölge düşürüyor...

Hangi Güzellik Hataları En Sık Yapılıyor?

Sivilceleri sıkmak Sivilcelerin oluşumunu her zaman engelleyemeyiz, ancak sonrası bizim kontrolümüzde. Yüzünüzdeki bir sivilce birkaç günlüğüne hoşlanmadığımız bir görüntü sergileyebilir, ama dayanamayıp sıktığınız sivilcenin izi ömür boyu sizinle olacak. Bunu hatırlayın ve sivilcelerinizi sıkmayın. Küçülmesine ve kurumasına yardımcı ürünler kullanarak daha hızlı yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj malzemelerini çöpe atmamak Makyaj malzemesi, cilt bakım ürünleri, kremler... Hepsini satın almaya bayılıyoruz. Peki ya çöpe atmak? İtiraf edin, belki kullanırım diyerek yıllarca sakladığımız ürünler oluyor. Oysa ki tıpkı yiyecekler gibi makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri de eskiyor ve bozuluyor. Ojeler renklerini kaybediyor, maskaraların yapısı bozuluyor, kremlerde bakteri üreyebiliyor. Maskara, ruj gibi çoğu makyaj malzemesinin ömrü 6 ayken; oje gibi daha dayanıklı olanlar 1 yıl kullanılabiliyor.

Tırnak yemek Hiç kimse tırnak yiyorum demez, ama sizin de çalışırken, evde kitap okurken veya alışverişyaparken tırnaklarınızın ağzınızda olduğunu fark ettiğiniz anlar oluyor değil mi? Bu alışkanlıktan kurtulamamanızın en kötü tarafı, fark etmiyor olmanız. Neyse ki çözümü basit! Manikürünüzü bir kat acı oje ile tamamlarsanız yüzünüzü buruşturduğunuz anlar gittikçe azalacak ve tırnaklarınızı yemeyeceksiniz.

Saçları Fazlasıyla Isıtmak Saçlarımızda değişikliğe bayılıyoruz. Bir gün dümdüz, ertesi gün dalgalı, sonrasında kıvırcık... Ama saçlarınıza zarar vermek sandığınızdan daha kolay. İşe saç kurutma makinenizin ısı ayarını düşürerek başlayın. Saç şekillendiricisi kullanacağınız zamanlarda mutlaka saçı ısıya karşı koruyacak bir sprey kullanın. Haftada bir yapacağınız besleyici ve koruyucu saç maskeler de saçlarınızın sağlığını korumak için en büyük yardımcınız olacak.

Makyaj Temizlememek Güzellik uykusu harika, ancak makyajı temizlemeden uyumak tam aksi! Cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri makyajınızla uyumak. Arka arkaya yaptığınızda cildinizde sivilcelerin ve lekelerin oluştuğuna, cildinizin kuruduğuna, hatta kirpiklerinizin zayıflayıp döküldüğüne şahit olabilirsiniz. Bunların hiçbirini istemeyiz öyle değil mi? Etkili bir makyaj temizleyicisi seçin ve ne kadar yorgun olursanız olun uyumadan önce birkaç dakikanızı ayırarak mutlaka makyajınızı temizleyin. Ardından tonik ve nemlendirici ile cildinizi de uyuyup yenilenmeye hazır hale getirin. Güneş

Koruyucusu Kullanmamak Sahip olabileceğiniz en kötü alışkanlık cildinizi güneşten korumamak! En bulutlu günlerde bile göremediğimiz güneş ışınları cildimize zarar vermeyi sürdürüyor. Ayrıca güneş kremi kullanmak yağlı bir his yaratıyorsa günlük nemlendiricinizi güneş korumalı seçebilirsiniz. Yüzünüz ve boynunuz ilerleyen yıllarda size teşekkür edecek!

Kaşlarınızı çok sık almak Kaşlarınızı sürekli almak kaşlarınızı zayıflatır. Eğer azalan kısımların tekrar çıkmasını, kaşlarınızın sıklaşmasını istiyorsanız daha seyrek almayı deneyin. Biraz doğallığın kimseye zararı dokunmaz değil mi? Ardından belirli aralıklarla kuaförünüzü ziyaret ederek istediğiniz şekle kavuşabilirsiniz.

Makyaj Fırçalarını Temizlememek Yüzümüzü her gün temizliyoruz, peki ya makyaj fırçalarını? Hadi itiraf edelim, pek sık yaptığımızı söyleyemeyiz. Ancak üşendiğimiz fırça temizliği oldukça önemli. Makyaj malzemelerinin aksine fırçalar genelde ambalajsız oluyor ve üzerlerinde bakteri üreyebiliyor. Hem temiz bir cilt hem de ürünlerin en iyi şekilde uygulanması için makyaj fırçalarınızı haftada bir ılık su sabunla hafifçe yıkamayı unutmayın.

Sizin farkında olmadan düştüğünüz güzellik hataları var mı? Varsa, bizimle paylaşmaya ne dersiniz!? :)

Cildinize uygun fondöten seçiminde uzman bilgisine başvurmaya ne dersiniz? Tüm detaylar için:

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html