Hangi Doğum Yöntemini Tercih Etmeliyim?

1 dakika okuma süresi

Hangi Doğum Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Hamilelerin en çok kavasına takılanlardan biri de “hangi doğum yöntemini tercih etmeliyim”.. İşte size yardım olacak detaylar Daha İyi Yaşam’da!

Hamilelik heyecanı kadar hangi şekilde doğum yapacağınızda merak konusu olur. Birçok doğum yöntemi var ama siz hangisine uygunsunuz acaba? Hangi şekilde doğum yapacağınıza karar vermek elbette kolay değil. Hatta buna siz değil bebeğiniz karar veriyor hanımlar!

Eğer bebeğinizin durumu her türlü doğum yöntemini kaldıracak şekildeyse elbette doğum yöntemi seçmekte özgürsünüz ancak seçtiğiniz yöntem bebeğiniz için uygun değilse maalesef sizin istediğiniz olmayabilir.

Hangi Doğum Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Doğuma hazırlanan anne adayları için normal, sezaryen ve epidural doğum yöntemleri hakkında merak ettikleriniz yazımızda!

Normal Doğum Yöntemi

Normal doğum yönteminde doğum ağrılarının rahim ağzını açması ve annenin ıkınması sonucu gerçekleşen yöntem. Normal doğum yapacak anne adaylarında aşırı kasılma ağrı olarak yansır. Her şiddetli ağrı bebeği rahim dışına iter. Ancak ne kadar ağrı acı hissetseniz de en sağlıklı doğum yöntemi normal doğum.

Sezaryenle Doğum Yöntemi

Sezaryenle doğum bebeğin normal doğuma hazır olmadığı durumlarda ya da tercih edilmesi durumlarında gerçekleştirilen doğum şekli. Normal doğuma göre çok daha acısız geçer. Burada esas olan anne adayının ıkınması değil cerrahi müdahaleyle bebeğin annenin karnından alınması durumu.

Epidural Anestezi Yöntemi

Ağrısız doğum yöntemi olarakta bilinen epidural anestezi yöntemiyle anne adayları çok rahat şekilde doğum yapabiliyor. Omurilikten verilen ilaçlar anne adayı belden aşağısında acı hissetmiyor ve doğum gerçekleşmiş oluyor.

Suda Doğum Yöntemi

Ülkemizde pek yaygın olmasa da en rahat doğum yöntemlerinden biri de suda doğum yöntemi. Bebeğin anne karnındaki sudan dış dünyadaki suya geçiş yaparak huzurlu bir şekilde doğması sağlanıyor.

Doğum Yöntemleri Neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html