Hangi Besinler Ne Zaman Tüketilmelidir?

1 dakika okuma süresi

Hangi Besinler Ne Zaman Tüketilmelidir?

Hangi besinleri ne zaman tüketmeliyiz? Yanlış zamanda tüketilen besinler nelere yol açar? Tüm bunların cevabı Daha İyi Yaşam'da!

Beslenme konusunda yapılan en büyük hatalardan biridir neyi ne zaman tükettiğimize dikkat etmemek. Bazı besinler vardır ki zamansız tüketildiğinde size istemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Bilinçli bir tüketici olmak adına neyi ne zaman yediğimizin bilincide olmak gerekir. 

Besinleri Ne Zaman Tükettiğinize Dikkat edin!

"Aa bunu şimdi yiyeyim ne olacak?" mantığı doğru değildir.. Besinlerin ideal zamanı bilinirse hem sağlığınızı korumuş olursunuz hem de hastalıklara buyrun demezsiniz. Kısacası doğru besinleri doğru zamanda tüketmek hem hastalıklardan korur hem de kilo almayı engeller.

Neyi ne ile beraber ve ne zaman yediğinize dikkat etmelisiniz gıdalar birbirini beklemek zorunda kalır. Bu durumda da hazım gerçekleşmez, bekleyen gıdalar midede çürür veya mayalanır. Örnek olarak karbonhidratlar ve proteinler birbirine zıt çalışırlar. 

Hayvansal proteinler ile nişastalı karbonhidratları beraber yenilmemelidir. Et, yumurta, peynir ile ekmek, makarna, pilav birlikte yenilirse mide yavaşlar, hem sindirim geç oluşur, kilo artışı meydana gelir. İki ayrı tür hayvansal protein de çok sıklıkla karıştırılmamalıdır. Et, balık, tavuk ile süt, süt ürünleri, yumurta karıştırılmamalıdır. Şimdi besinleri ne zaman tüketildiğinde nasıl bir etki bıraktığına bir bakalım..

YOĞURT:

MUZ:

KURUYEMİŞ:

PATATES:

DOMATES:

ELMA:

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 4
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html