Hangi Besinin İçinde Ne Kadar Şeker Var?

2 dakika okuma süresi

Hangi Besinin İçinde Ne Kadar Şeker Var?

Hangi besinin içinde ne kadar şeker var ? Okuduğunu zaman inanamayacaksınız!

Hangi besinin içinde ne kadar şeker var ? Okuduğunu zaman inanamayacaksınız!

Bisküvi

Çok acıktınız ve yemeğe daha var. Bir iki adet bisküvi ile atıştırmak istediniz. Peki bir adet bisküvi de ne kadar şeker olduğunu biliyor musunuz? 1 adet kremalı bisküvi de tam 1 adet küp şeker var.

Havuç

Canınız sıkıldı ve dolaptan atıştırmalık bir şeyler arıyosunuz. Sağlıklı bir buzdolabındaki en iyi atıştırmalık havuç olabilir. Peki bu havuçta ne kadar şeker var? 2 havuç yemeniz 1 tane küp şekere eşit.

 

Gazlı İçecek

Obezitenin en büyük destekçisi ve sağlıklı bir yaşam da asla olmaması gereken bir içecek olan gazlı içecekler listenin en çok şeker içeren gıdalarından. 1 adet kutu kola 7,5 tane küp şekere eş değer. Şimdi bir bardağa kola başka bir bardağa da 7,5 tane küp şeker koyun. Seçim sizin :)

Elma

Metabolizmayı hızlandıran elma da ise tamı tamına 4,5 küp şeker mevcut. (Kırmızı elmadan bahsediliyor.)

Milkshake

Sıcak yaz günleinin kurtarıcısı olan milkshake çikolayı yapıldığında herkesin vazgeçilmezi oluyor. Peki bir çikolatalı milshake de ne kadar şeker var? Nerdeyse bulunduğu bardağı doldurabilecek kadar. Tamı tamına 12 küp şekere eş değer olan bir bardak çikolatalı milshake listedeki en çok şeker içeren içecek.

 

Muz

Her mevsim yerlisi yenen bir meyve olan muzun içindeki şekeri öğrenince çok şaşıracaksınız. Ülkemiizde en çok Anamur'da yetişen muz sanat tarihine dahi konu olmuştur. Peki Andy Warhol bir muz da 3,5 tane küp şeker olduğunu bilseydi o resmi çizer miydi?

Mango

Tropik meyvelerden devam edecek olursak 1 mango da 9 küp şeker olması oldukça şaşırtıcı.

Enerji İçeceği

Sporcuların ve gençlerin sıklıkla tüketmekte olduğu enerji içeceklerinin bir teneke kutusunda 5,5 tane küp şeker mevcut.

Portakal Suyu

Soğuk içilmesi ve metro geçitlerinde dahi satılmasıyla meşhur olan portakal suyunun 500 mililitresinde (ml)  10 küp şeker var.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html