Hamileyken Bunu Yapmayın!

1 dakika okuma süresi

Hamileyken Bunu Yapmayın!

Hamileyken alınan alkolün bebeklerde kalıcı hasarlara yol açabileceğini biliyor musunuz?

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren hayatınız değişir! Ve sizin kocaman hayatınız o minicik cana endekslenir : ) Onun gelişmesine yardımcı olacak ne varsa onlar ile beslenirsiniz. Bebeğiniz için sağlıklı beslenmenize dikkat ederken, peki ya zararlı alışkanlıklarınızı bırakıyor musunuz? Eğer alkol tüketen ve sigara içen bir birey iseniz hamile iken bu zararlı alışkanlıklarınızdan uzak durmanız büyük önem taşıyor.

Çoğu anne adayı uzmanların uyarılarını dikkate alsa da dikkate almayan anne adayları için zararlı alışkanlıkların bebekte ne gibi hasarlara yol açabileceğini Daha İyi Yaşam olarak sizlerle paylaşmak istedik. 

Hamileyken canınız çok istese de alkolden uzak durmanız gerekiyor! Hamileyken az da olsa alkol tüketebileceğinizi düşünüyorsanız da bunun bebeğinize çok fazla zarar vereceğinizi unutmayın! Alkolün bebeğinizde kalıcı hasarlara neden olabileceğini biliyor musunuz? 

İngiltere’nin önde gelen çocuk hastalıkları uzmanları,hamilelik sırasında kısıtlı da olsa alkol tüketiminin sigara içmek veya esrar çekmek kadar; hatta onlardan daha fazla tehlikeli olabileceğini açıkladı. Her yıl dünyaya gelen bebeklerin yüzde 1’inin annelerinin hamilelik sırasında alkol tüketmelerinden kaynaklanan sağlık sorunları yaşadıklarını belirten Dr. Neil Aiton, alınan alkol nedeniyle bebeğin sinir sisteminde kalıcı hasar olabileceğine dikkat çekti.  

Daha İyi Yaşam olarak sizi düşündüğümüz kadar bebeklerinizi de düşünüyoruz. Hamile iken alkol tüketiminden uzak durmanızı önerir. Sağlıklı bebeklerinizi kucağınıza almanızı canı gönülden dileriz : )

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Anne & Çocuk

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html