Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı?

2 dakika okuma süresi

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamilelikte nasıl beslenilmesi gerektiğini Daha İyi Yaşam sizler için paylaştı!

Anne adaylarını yakından ilgilendiren bir konuyu ele alıyoruz. Hamilelik dönemi boyunca nasıl beslenmelisiniz? Kaç kalori almalı hangi yiyecekleri yemeye özen göstermelisiniz? Hem sizin hem bebeğinizin sağlığı için hamilelikte sağlıklı beslenme tüyolarını sizler için derledik!

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamilelikte sağlıklı beslenme tüyoları Daha İyi Yaşam’da!

1-Hamilelikte ilk aylar büyük önem taşıyor. İlk 3 ayda siz anne adayları sık sık ve az az beslenmelisiniz. Yağsız, baharatsız ve tuzlu yiyecekler tüketmeye özen göstermeli, kraker, beyaz leblebi gibi atıştırmalıkları bulantılarınızı bastırması için tüketebilirsiniz. İlk 3 ay canınızın çektiği her şeyi tüketebilirsiniz.  Hamilelik döneminde balık, yumurta, süt-süt ürünleri ve et ürünleri tüketebilir ancak bunlara karsı bulantı veya isteksizlik varsa yeme için kendinizi zorlamamalısınız.

hamilelik

2- Hamileliğin 3. ayından sonra fiziksel ve psikolojik açıdan rahatlamış olacaksınız. Hamilelikte 3. aydan doğuma kadar ki süreçte beslenme, hem sizin hem de bebeğiniz açısından, çok önemlidir.

3-Damak tadınıza göre biftek, köfte veya steak şeklinde kırmızı et tüketmelisiniz. Hamilelikte sağlıklı beslenme için kırmızı eti az pişmiş tüketmeyin. Özellikle et ve et ürünlerinin iyi pişmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.
hamilelik

4- Yumurta sağlam bir protein deposu olduğu için hamilelikte haftada 3 gün tüketmenizde fayda var.
5- Haftada bir gün balık tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Ancak midye, istiridye, kılıçbalığı, köpek balığı ve kral uskumru türü balıklar yüksek düzeyde cıva içerebileceğinden, bu balıkları tüketmemeye özen göstermelisiniz. Levrek, çipura, somon gibi büyük balıkları ise gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Ayrıca yine hamilelikte sağlıklı beslenme kuralları bakımından bu dönemde suşi tüketmemenizde yarar var.
hamilelik

6- Su içmeyi ihmal etmeyin… Siz anne adayları günde en az 3 L. Su tüketmelisiniz.

7- Akdeniz mutfağı ile aranız nasıl? Bol yeşillik içeren bu mutfak gerçek bir vitamin deposu!

hamilelik

Siz de Daha İyi Yaşam’ın hamilelikte sağlıklı beslenme tüyolarına kulak verin, hem kendi sağlığınızı hem bebeğinizin sağlığını koruma altına alın.

Editörün Seçimi : Hamilelik Dönemini Etkileyen Hastalıklar

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html