Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

1 dakika okuma süresi

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Eminiz sizin de kafanızda “hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı” sorusu yatıyor. Cevabı Daha İyi Yaşam'da!

Yaz mevsimine çok zaman kalmadı.. Deniz, kum, güneş sezonuna az bir zaman kala anne adaylarının kafasını karıştıran soru ise; "hamilelikte lazer epilasyon yapılır mı" sorusu. Cevabı Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen’den duymak istedik..

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler var ancak kalıcı çözüm değil. Bizler için bile sıkıntılı durum olsa da hamileler için istenmeyen tüyler ayrı bir sorun. Bu süreçte istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çareyi son yılların popüler uygulaması olan lazer epilasyona yönelebilir. Ancak anne adaylarını tereddüt ettiren konu ise hamilelikte lazer epilasyonun zararlı olup olmaması. Bakalım uzmanımız bu konuda ne diyor..

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer epilasyon tüylerin koyu bölümünü hedef alır ve kıl köküne hasar verir. Lazer epilasyonun hamileliğe zararlı etkisi olup olmadığı ise araştırılmış değil. Bu nedenle çoğu sağlık merkezi hamilelik döneminde yapılan lazer epilasyonun fetüse ne gibi sonuçlar doğuracağını hakkında bilgi sahibi olmadığından dolayı yapılmaması gerektiğini öneriyor.

Hamilelikte İğneli Epilasyon Zararlı mı?

Fetus açısından zararlı olup olmadığı araştırılmadığından yapılmaması öneriliyor. Yaptırmayı düşünenler içinse hamileliğin son 3 ayında göğüs bölgesi ve karın bölgesine kesinlikle yapılmaması tavsiye edililiyor.

Hamilelik döneminde lazer epilasyon yaptıran var mı?

Lazer Epilasyon Nedir ve Kimlere Uygulanabilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html