Hamilelik Süreci Nasıl Rahat Geçer?

2 dakika okuma süresi

Hamilelik Süreci Nasıl Rahat Geçer?

Sevgili anne adayları. 9 ay boyunca sevgi ve sabırla geçirmeye çalıştığınız bu dönem için harika püf noktalarımız var.

Hamilelik süreci için en sağlıklı en pratik ve etkili çözümleri siz anne adayları için derledik. Hamilelik 9 ay 10 gün boyunca sabır ve sevgiyle bebeğinizin sağlıkla bir şekilde dünyaya gelmesi için yaptığınız en büyük fedakarlıklardan. Bu dönemde alınan fazla kilolar, bulantılar, kusmalar vb. rahatsızlıklar bu dönemi daha da zorlu bir hale getirebiliyor. Daha İyi Yaşam olarak biz hamilelik sürecini çok daha kolay geçirmeniz adına en etkili yöntemleri derledi. Siz anne adaylarını daha fazla bekletmeden hemen başlayalım mı?

Hamilelik süreci nasıl rahat geçer?

1- İlk sırayı fazla kilolara vermek istedik. Eskiden rahatlıkla içine girdiğiniz pantolonlarınızın düğmesi şimdi kapanmıyor mu? Sorun değil :) Saç tokalar aynı zamanda bugunler için varlar. Düğmenizi kapatmadan saç lastiği ile tutturup çok daha rahat bir şekilde pantolonlarınızı giymeye devam edebilirsiniz.

2-  Hamilelik döneminde vücudunuzda meydana gelen değişimler saymakla bitmez. Sadece 9 ay sürecek bu durum için paranızı çar çur etmemeye özen gösterin. Mesela özel hamile sütyeni yerine rahat sporcu sütyeni tercih edebilirsiniz.

3- Hamilelik süreci boyunca rahatınız çok önemli. Bu dönemde 'hamilelik yastığı' kullanmak bu dönemin en keyifli süreçlerinden biri :) Rahatına düşkün anne adayları içinden çıkamayacak!

4- Mide yanmaları maalesef bu dönemin en keyifsiz durumlarından. Uykularınızdan uyandırıp rahatınızı kaçıran bu duruma en etkili çare : Elma sirkesi. Tabii onu da mideniz kaldırırsa.

5- Rahat giyinmeye özen gösterin. Bu dönemi en mutlu şekilde geçirmek için rahatınız çok önemli.

6- Ah o sırt ağrıları, bel ağrıları... Egzersiz yapmayı ihmal etmiyorsunuz değil mi?

7-  Ve tabi ki bol bol su içip sağlıklı besleniyoruz. Değil mi anne adayları?

Peki ya siz daha iyi bir hamilelik süreci için neler yapıyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü - Anne&Çocuk

 

 

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/el-temizleyici-nasil-yapilir-12664.html