Hamilelik Belirtilerine Göre Cinsiyet Belirleme

2 dakika okuma süresi

Hamilelik Belirtilerine Göre Cinsiyet Belirleme

Hamilelik belirtilerinize göre bebeğinizin cinsiyetini tahmin etmek ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyim :) O halde o belirtilere birlikte bakalım..

Anne olanlar bilir, hamilelik döneminin en heyecanlı bekleyişlerinden biri de bebeğin cinsiyetinin ne olacağı. Acaba erkek mi olacak yoksa kız mı derken heyecan katlanır da katlanır. Birde bebeğinin cinsiyetini öğrenmeden doğurmak isteyenler var. Nasıl bir sabırdır bilemeyiz ama şahsımızca beklenmez diye düşünüyoruz :)

Günümüzde ilerleyen teknolojilerle bebeğinizin cinsiyetini kesin sonuçla öğrenmeniz mümkün. Ancak 4 ay kadar bekleyemeyeceğim hemen öğrenmek istiyorum diyorsanız bu yöntem ve ipuçlarıyla bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Bu verilerin tıbbi geçerliliği olmasa da hamile anne adayları incelenerek ortaya koyulmuş. İçeriği hazırlarken biz bile heyecanlandık. Keyifli okumalar! :)

Bebeği “erkek” olacak hamilelerde görülen belirtiler

-Bebeği erkek olacak olan hamileler hamileliğin başlangıcında oluşan bulantı ve baş dönmesi gibi sorunlarla karşılaşmazlar.

-Hamileliğin olmazsa olmazları arasında yer alan aşermeler erkek çocukta bu yiyeceklere yönelik olur: Peynir, yoğurt ve süt.

-Erkek bebek doğuracak olan hamilelerin idrarları daha koyu olur.

-Karın bölgesinin üst tarafı erkek bebeklerde daha belirgin şekilde olur.

-Bebeğinizin kalp atış hızını dışarıdan siz anlamazsınız ama kontrole gittiğinizde doktor elinize 140'ın altında kalp atış hızı tespit etmişse bebeğiniz büyük ihtimalle erkek olacak.

-Erkek bebek sahibi olacak olan hamilelerin ayakları daha çok üşür.

-Bu belirti hamile annelerin çok hoşuna gidecek. Eğer erkek bebeğe hamileyseniz dışarıdan çok alımlı ve çekici görünürsünüz. Size sık sık bunu söyleyenler olursa bilin ki karnınızdaki erkek bebek. :)

Bebeği “kız” olacak hamilelerde görülen belirtiler

-Bebeği kız olacak olan hamileler daha ilk haftadan sorun yaşamaya ve hamileliği zor geçmeye başlar.

-Bebeği kız olacaklarda en belirgin özellik ise saçlarda meydana gelen kırmızı lekelenmeler.

-Eğer kız bebek doğuracaksanız aşırı şekilde tatlı yeme isteği ve meyve yeme arzusu olur.

-Kız bebek doğuracak anne adaylarında erkek bebek anne adaylarına göre daha soluk ve bakımsız görüntü olur.

-Eğer bebeğiniz kız olacaksa kilo alımınız karnınızın üst bölgesinde değil kalça bölgesinden olur. Ayrıca sol göğüs sağ göğüse göre daha büyük olur.

-Kız bebeklerin kalp atış hızı 140 civarında olur.

Daha İyi Yaşam olarak "Hamilelik Belirtilerine Göre Cinsiyet Belirleme" hakkındaki içerimiz bu kadar! Sizce bebeğin kız-erkek olacağı hangi belirtilere göre öğrenilebilir?

Hamilelik döneminde sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır?​

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html