Hamile Kalamamanızın Nedeni!

1 dakika okuma süresi

Hamile Kalamamanızın Nedeni!

Hamile kalmak isteyenler bu habere dikkat! Hamile kalamamanızın nedeni bu olabilir..

Uzun süredir hamile kalmak istiyorsunuz ancak hamile kalamıyorsanız ciddi problemler var demektir. Normal şartlarda hamile kalma süresi çok uzun değildir. Daily Mail'de yayınlanan habere göre diyet kolalar ve yapay tatlandırıcıların hamileliğe engel olduğu ortaya çıktı. Çoğu kişi kalori alımının önüne geçmek için tükettikleri yapay tatlandırıcılar meğerse hamileliği olumsuz etkiliyormuş.

Anne olma şansını azaltıyor

Uzmanlara göre soğuk diyet içecekler ve sıcak içeceklere atılan tatlandırıcılar kadınların üreme organlarını olumsuz etkiliyor. Özellikle tüp bebek yaptırmayı düşünenlerin bu tür şeylerden uzak durmaları gerekiyor. Normal şartlarda hamile kalmak isteyen kadınlar bu tür şeyler tükettiğinde gebe kalma ihtimalleri düşüyor.

Nedeni ise yapay tatlandırıcıların kadınların yumurta ve embriyo kalitesini bozuyor olması. Hatta yapay tatlandırıcıların embriyonun deformite olmasına neden olduğu ortaya çıktı.Bu konuda kesin sonuca varmak için tüp bebek merkezlerinde hamile kalmak isteyen kadınlara diyet içecekler ve tatlandırıcı kullanıp kullanmadıklarına dair bilgiler alındı.

Embriyo kalitesini düşürüyor

İki yıldan daha fazla üreme tedavisi gören kadınlar baz alınarak inceleme yapıldı. Sonuç olarak ise diyet içecekler ve tatlandırıcı kullanan kadınların yumurtalıklarında anomali oranları yüksek çıktı. Yani embriyo kaliteleri düşük olduğundan dolayı spermlerin anne rahmine tutunma oranları da oldukça düşük.

Diyet yapmak doğurganlığı etkiler mi?

Diyet yapmak vücuttaki vitamin değerlerini düşürdüğünden ve gerginliği arttırdığından dolayı yumurtlamayı durduruyor. Sağlıklı bir yumurtlama olabilmesi için sağlıklı bir vücudun olması şart. Yumurtlamanın sağlıklı olabilmesi için 36-38 beden altına düşülmemesi gerekiyor. Sıfır beden takıntınız varsa eğer hamile olma şansınız azalır. Zayıf vücudun hormonal dengesi bozulduğundan dolayısıyla yumurtlama kalitesi de bozuluyor. Yumurtlama olayı gerçekleşmeden hamile kalamayacağınıza göre diyet yaparken bu konuyu göz ardı etmeyin.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere hamileliği etkileyen olumsuzluklardan bahsettik. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html