Hafta Sonu Kaostan Kaçış Adresi : Atatürk Arboretumu!

2 dakika okuma süresi

Hafta Sonu Kaostan Kaçış Adresi : Atatürk Arboretumu!

Zamansızlıktan ya da maddi koşullardan şikayet edenleri özellikle ilgilendiren bu öneriye kulak verin deriz! O zaman haydi Atatürk Arboretumu'na..

Şehrin kuru gürültüsü-kalabalığı,iş stresi,yoğunluk ve yorgunluğun beraberinde getirdiği huzur bulma hissi... Hepimizin ara sıra küçük bir kaçamağa ihtiyacı oluyor.

Zamansızlıktan ya da maddi koşullardan şikayet edenleri özellikle ilgilendiren bu öneriye kulak verin deriz! İstanbul'un içinde İstanbul'dan kaçmak istemez misiniz? O zaman haydi Atatürk Arboretumu'na!

Atatürk Arboretumu, (Sarıyer ilçesinde) Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nün Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı. Latince kökenli Arboretumu sözcüğü "ağaç ev" anlamına geliyor. Belgrad Ormanı'nın güneydoğusunda yer alıyor. Atatürk Arboretumu'da 1500'i geçkin bitki türü bulunmakta!

Ulaşımı çok kolay!

Eğer özel araçla gitmeyi planlıyorsanız, Sarıyer ilçesine geldiğinizde Büyükdere Caddesi yönünde Hacıosman'a gelip okları takip etmeniz yeterli! Ok yönlerini takip ederek Bahçeköy'e geldikten sonra İstanbul Üniversitesi Spor Kompleksi karşısındaki Kemerburgaz Yolundan tarafa dönerek dümdüz yaklaşık 500 m. ilerleyerek Atatürk Arboretumu'na ulaşmak mümkün.

Özel araç yerine toplu taşıma aracı kullanmak isterseniz de ulaşımı pek kolay! Hacıosman metrosundan inip hemen karşısında ki otobüs durağından 42HM numaralı otobüse binerek Bahçeköy durağında inin. Daha sonra Kemerburgaz yolundan 450 m. yürüyerek Arboretuma ulaşabilirsiniz!

Saat-Fiyat Aralıkları

Yaz uygulamasında saat 08.30-20.00'a hizmet veriyorlar. Kışın ise erken kararan hava sebebiyle, 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet vermekte.

Fiyat uygulaması ise hafta içi ve hafta sonu değişmekte. Eğer hafta içi gitmeyi tercih ederseniz ;

Öğrenci için 2 tl- Diğer 5 tl

Hafta sonu gitmeyi tercih ederseniz;

Öğrenci 5 tl- Diğer 10 tl

Arboretum'un içinde gezinmek oldukça keyifli! Mutlaka gidilip görülmesi, zaman geçirilmesi gereken bir yer... Yalnız içeriye su dışında hiçbir şey sokamıyorsunuz. Ayrıca içeride de herhangi bir tesis bulunmuyor. Yani tok gitmenizi tavsiye ederiz :)

Arboretum'da sık sık göreceğiniz bir başka şey Düğün Fotoğtafları çekimi! Adım başı gelin ve damat görmeniz yüksek ihtimal! Özellikle yaz aylarında... Sizinde bol bol fotoğraf çekip,kendinizi dinleyerek stres ve yorgunluktan uzakta  bol yeşilli ve mavili bir gün için zaman yaratmanızı öneririz!

Görür görmez koşarak Arboretum'a gitmek isteyeceğiniz birkaç fotoğraf...

arbo

arbo1

arbo2

arbo3

arbo5

arbo4

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html