Hafızayı Güçlendiren Bitkiler

2 dakika okuma süresi

Hafızayı Güçlendiren Bitkiler

Beyine yetersiz kan gitmesi ve sağlıksız beslenme zayıf hafızaya neden olur. Bazı besinlerle bunu tolere etmek mümkün. İşte o besinler...

Beyine yetersiz kan gitmesi ve sağlıksız beslenme zayıf hafızaya neden olan şeylerdendir. Hafızayı güçlendiren bitkiler ile güçlü bir hafızaya kavuşabilirsiniz. Herkes her an her şeyi unutabiliyor. Geçmişe ait şeyler ise hafızada daha çok yer alıyor. Bir iş görüşmesi için randevunuzu, doktor randevunuzu, eşinizin veya çocuğunuzun doğum günü unutuyorsanız bunlar hafızaya yönelik kötü sinyallerdir. Beyin her şeyi hafızaya almak üzere programlanmamıştır. Normal bir beyinin kullanılabilirlik alanı kısıtlıdır. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, yüksek kan basıncı, şiddetli anemi, kafa travması, viral veya bakteriyel hastalıklar, depresyon, stres ve aşırı kaygı gibi durumlar hafızayı zayıflatan nedenlerdendir. Bacopa (brahmi) Bitkisi Bu bitki beyin ve işlevleri için geçmişten günümüze kullanılan bir devadır. Brahmi nöroprotektif özelliklere sahip güçlü bir gıdadır. Sinirleri yatıştırır, kasları rahatlatır, oksidatif stresi azaltarak beynin tüm fonksiyonlarını geliştirir. Beyni uyararak, konsantrasyonu artırır. 8 bacopa yaprağını doğrayın. 2 bal kaşığı ile bunu karıştırın ve hafızayı güçlendirmek için her sabah bu karışımı tüketin. Ginkgo Biloba Ginkgo Biloba bitkisi flavonoidler ve terpenoidlerin yönünde zengin içeriği ile güçlü bir antioksidandır. Bu kimyasallar sinir hasarına neden olan tüm zararlı serbest radikalleri yok ederek beynin düzenli işleyişini sağlar. Odaklanma ve konsantre gücünü artırır ve hafızayı geliştirir. Ayrıca, kan damarlarını genişletir, beyine kan akışını artırır.Günde 80 mg üç kez ginkgo biloba tableti alın. Düzenli kullanımda kısa sürede olumlu sonuçlar gösterecektir. Düzenli kullanımla kısa sürede etkisini göreceksiniz.

 

Biberiye Biberiye hafıza güçlendiren yiyeceklerdendir. Bu bitki hafıza geliştirmek için oldukça iyidir. Ayrıca sinir vericisinin işlevini sağlayarak optimum konsantrasyon seviyelerini artıran antioksidanlar ve diğer bazı bileşikler bakımından da zengindir. Sinir hücrelerinin hasar görmesini önler ve rejenerasyonuna yardımcı olur. Zararlı serbest radikalleri ortadan kaldırır ve nörolojik sorun riskini azaltır. Bir su bardağı suyu cezvede kaynatın, ve içine bir tepeleme tatlı kaşığı kuru biberiyeyi içine atın. Süzün, 15 dakika sonra bu çayı için. Günde 3 defa biberiye çayı içerek, güçlü bir hafızaya kavuşabilirsiniz. Tulsi (Hint Fesleğeni) Tulsi zihni ve bedeni iyileştiren süper bir bitkidir. Anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleriyle serbest radikallerin yol açtığı iltihap ve zararı azaltır, sinir sağlığını korur. Beyni berraklaştırarak hafızayı güçlendirir. 15 tulsi yaprağını güzelce yıkayın. Yutmadan yavaşça çiğneyin. Bunu her sabah düzenli olarak yapın. Buğday Çimi Bu bitki hafızayı artıran bitkilerdendir. Buğday çimi beyindeki hücrelerin kimyasal dengesini geri kazandırır ve iyi işlemesini sağlar. Her sabah aç karnınıza bir bardak buğday çimi suyu için.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html