Güzel Bir Hafta Sonu Planı İçin Vizyona Girecek Filmler

4 dakika okuma süresi

Güzel Bir Hafta Sonu Planı İçin Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta sonu yapacak izleyebileceğiniz yeni filmler Daha İyi Yaşam'da!

Bu hafta sonu yapacak bir aktivite arıyorsanız sinemaya gitmeyi düşünebilirsiniz. Peki ya hangi filme gitmeli? İşte bu hafta vizyona giren filmler...  

Daha İyi Yaşam bu hafta vizyona girecek filmleri sizler için derledi!

SALAK İLE AVANAK GERİ DÖNÜYOR

İlk kez 1995 yılında tanıştığımız ve çok sevdiğimiz filmler arasında yerini alan "Salak ile Avanak" bu kez “Salak ile Avanak Geri Dönüyor” adlı filmle tekrar vizyona giriyor. Gülünç maceraları izlediğimiz Lloyd Christmas ve Harry Dune yeni bir serüvenle karşımızda olan ikili, bu kez bir çocuğu aramaktadır. O zamana kadar Harry, bir kız çocuğu olduğundan habersizdir. Bu onun için çok önemli bir hal alır. Çünkü böbreğiyle ilgili yaşadığı sorunu çözmesi gerekmektedir. Öte yandan arkadaşı Lloyd, Mary tarafından reddedildiği için berbat durumdadır. Gözlem altında tutulmaları gerektiği akıl hastanesinden kaçan ikili, birden kendilerini tahmin etmedikleri bir yerde bulurlar; sadece zeki insanların oluşturduğu bir zirve!

 salak-ile-avanak-geri-donuyor-1415606152

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVLİYA ÇELEBİ VE ÖLÜMSÜZLÜK SUYU

Ünlü aktör Haluk Bilginer’in yer aldığı seslendirme kadrosunda Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir, ve Ahmet Kural gibi kulağımızın aşina olduğu sesler de bulunuyor. Ölümsüzlük Suyu'nun peşinde olan Evliya Çelebi'nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır! Fakat 1600'lü yıllarda Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyunu bulan Evliya Çelebi'yi kötü sürprizler beklemektedir. Kötü kraliçe tarafından cezalandırılan Evliya Çelebi, uzun bir uykuya dalar. Uyandığındaysa kendisini günümüz İstanbul'unda buluverir! Ama kötü kraliçe, asırlar ötesinden gelip Evliya Çelebi’nin yakasını İstanbul’da rahat bırakmaz!

Animasyon filmin yönetmenliğini, gişe rekorları kıran "Fetih 1453" adlı filminin görsel efektlerinde imzası bulunan Serkan Zelzele üstlenmiştir.   

Evliya_Celebi_Logo_Ölümsüzlük_Suyu

DELİHA

"Deliha", hikâyesinin merkezine saf, temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan Zeliha'yı alıyor. Zeliha, arkadaşlarıyla bir gün fal baktırmaya gidiyor ve hayatının aşkını çok yakında bulacağını duyunca hayatını tamamen bunun üzerine kurulu hale geliyor! Aynı gün mahallede yakışıklı Şirinceli Cemil ve kardeşi Cemal'in sahibi olduğu bir fotoğrafçı dükkanı açılıyor. 10 saniyede merdivenleri inerse hayatının aşkını bulabileceğine inanan ve mahallelinin diline "Deliha" diye düşen genç kadın, dükkana adeta dalıyor ve işler komik bir şekilde karışmaya başlıyor.

Yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği ve başrolde "Yalan Dünya" dizisi ile parlayan Gupse Özay'ın yer alıyor.

 images        

GECE

Yönetmenliğini Erden Kıral'ın üstlendiği filmin başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat paylaşıyor. Bir bölümü İzmir'de geçen hikayede, köylerinden zorla göç ettirilen bir ailenin dramatik öyküsü anlatılıyor. Süsen, ailesinin söylediklerini dinlemez ve onlara sırt çevirerek Yusuf ile evlenir. Hiçbir şey hayal ettiği gibi olmayan Süsen, dağılmış bir ailenin kızıdır. Süsen yeni bir hayata başlamak için çocukluk aşkı Yusuf ile hayatını birleştirir. Zamanla artan sorumluluklar ve birlikte yaşamaya uyum sağlamada sorunlar yaşarlar. Yusuf, evlendikten sonra Süsen'in tanıyıp sevdiği adam olmaktan çok uzaklaşmıştır.

Kadrosunda ayrıca Vildan Atasever, Teoman Kumbaracıbaşı, Hakan Karahan, Nur Sürer, Hakan Yufkacıgil, Ayça Damgacı ve İlyas Salman'ın da yer aldığı yapımın görüntü yönetmenliği ise usta isim Feza Çaldıran'a ait.

286323.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

KANUN ÖTESİNDE

Bir zamanlar New York Polis Departmanı'nda polis memurluğu yapan Matt Scudder, yaşanan yeni bir olay yüzünden görevini sürdürmek zorundadır. Kenny Kristo adında bir eroin kaçakçısının eşi kaçırılarak vahşice öldürülmüştür. Matt, olayın içine girdikçe öldürülen kadının yalnız olmadığını anlar. Kenny'nin eşi kadınlara akıl almaz işkenceler yapan bir cinayet şebekesinin kurbanıdır. Matt, New York'un arka sokaklarında dehşet saçan katilleri bulmak ve durdurmak için kolları sıvar.        

345652.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

GİZLİ YÜZLE

Paranormal varlıkların etkisi altına giren Zeynep, aklını kaybetmemek için tek varlığı olan kızı Zeynep'e sıkı sıkıya tutunmaya çalışır. Kızının varlığından aldığı güçle görünmeyen varlıklara karşı savaşmaya başlar. Sümeya Kökten'in yönetmenliğini yaptığı korku-gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Gülseven Yılmaz, Yeşim Ceren Bozoğlu ve François Vincentelli gibi isimler bulunuyor.      

gizli-yuzler-1413292175

ANNEMİN ŞARKISI

Köylerinden İstanbul'a göç etmek zorunda kalan bir anne-oğul yerleştikleri Tarlabaşı semtinden de kentsel dönüşüm projesiyle çıkmak zorunda kalırlar. Ali, annesi Nigar'ın durumunun gittikçe kötüleştiğini görür. Bir gün köye geri dönmek üzere eşyaları toplayan Nigar, bir gün de kendini İstanbul'un sokaklarında gezerken bulur. Diğer yandan da Ali'ye komşularının köye döndüğü konusunda ısrar eder. Ali, annesini mutlu etmek için onu yanından ayırmaz ve sürprizler yapar. Onun rüyalarına giren şarkının peşine birlikte düşerler. Bu sırada kız arkadaşı Zeynep, Ali'nin çocuğuna hamiledir. Ancak Ali'nin içinde bulunduğu durum, babalık haberiyle birlikte iyice zorlaşır.

Çekimleri İstanbul ve Doğubeyazıt’ta gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini ilk uzun metrajlı filmine imza atan Erol Mintaş üstleniyor. Filmin başrollerinde Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi ve Nesrin Cavadzade paylaşıyor.

indir

DÖNÜŞ

Dönüş, Avustralyalı yazar Tim Winton'ın hikayelerinden beyazperdeye uyarlandı. Her bir hikaye temel olarak birbirinden ayrılsa da ana hikaye; pişmanlık, arkadaşlık ve duygusallık gibi kavramları ele alıyor. On sekiz farklı yönetmenin, yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Rose Byrne, Cate Blanchett, Hugo Weaving, Miranda Otto ve Callan Mulvey gibi isimler yer alıyor.

The-Turning_lo-res

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/cilt-catlaklari-icin-dogal-cozumler-12660.html