Güneş Yanıklarına Tedbir : Aralıksız Tatil Keyfi

1 dakika okuma süresi

Güneş Yanıklarına Tedbir : Aralıksız Tatil Keyfi

Canınızın acısından tatil keyfinizin kaçtığı bile oldu değil mi? İşte tatiliniz güneş yanıkları yüzünden ıstıraba dönmesin diye yapmanız gerekenler..

Özellikle beyaz tenli kadınların "evet evet o benim!" dediğini duyuyor gibiyiz.

Bronz bir tene sahip olmak,güneşin keyfini çıkarmak,havuzbaşında uzanıp güneşlenmek hepimizin arzusu. Ancak beyaz tenli kadınlar için güneşlenmek kimi zaman bir çileye dönüşebiliyor.

Canınızın acısından tatil keyfinizin kaçtığı bile oldu değil mi? İşte tatiliniz güneş yanıkları yüzünden ıstıraba dönmesin diye yapmanız gerekenler ;

Gölgeye Sığınmak 

Kızarmaya başladığınız an kendinizi şemsiyenin altına atmak faydalı olacaktır. Çünkü Dr. Amin'den öğrendiğimize göre kısa süreli güneş yanıkları 6 saatte son buluyor. Gölgeye sığınmak uzun süreli yanık acılarınız için çözüm olacaktır.

Soğuk Kompres Rahatlatır

Güneş yanığı olan bölgeye günde 2-3 kez uygulamanız sizi rahatlatacaktır. Havluyu soğuk suya sokup sonra yanan bölgeye uygulayın. Serinleme hissiyle birlikte acınızın azaldığını göreceksiniz.

Yoğurt ve Süt'ün Rahatlatıcı Etkisi

Büyükannelerimiz geldi akıllara değil mi! Tecrübeyle sabittir. Üstelik haklılar da. Dr. Jaliman'ın da bildirdiği üzre yoğurt ve sütün içinde bulunan laktik asitler sayesinde yanık bölgeye uygulandıkları takdirde acı en aza indirgeniyor.

Buz'dan Uzak Durun

Dr. Jaliman'andan öğrendiğimiz üzre buz yanıklara iyi gelmiyor! Aksine daha fazla canınız acıyor.

Aleo Vera Mucizesi

Aleo Vera içerikli kremler ya da kortizonlu kremler güneç yanığı sızıları için birebir!

H2o!

Güneş yanıklarıyla birlikte daha da yükselen vücut ısınıza iyi gelecek şey su içmektir. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Yukarıda ki maddelerin tamamı,kısa süreli güneş yanıkları önlemek ya da sızısını en aza indirgemek için kullanılan yöntemlerdir.

Ciddi derecede yanıklar ( yanıklarınızın su toplamaya başlaması,yüksek ateş,üşüme vb.) için en yakın sağlık kuruluşuna gitmeyi ihmal etmeyin!    

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html