Güneş Yanığına Doğal Çözümler

2 dakika okuma süresi

Güneş Yanığına Doğal Çözümler

Güzel bir güneşlenme keyfinden sonra güneş yanığıyla karşı karşı kaldıysanız Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz doğal çözümlere göz atmanızda fayda var!

Deniz, kum, güneş üçlüsüne daha sık merhaba diyeceğimiz şu günlerde güneş yanıkları canınızı sıkmadan önlemlerini mutlaka alın. Olur da güneşi fazla kaçırıp güneş yanıklarını tedavi etmek zorunda kalırsanız sizler için derlediğimiz doğal çözümlerimiz iyi gelebilir.

Uzun süre güneşe maruz kalan cildiniz hassaslaşıp kızarabilir hatta ciddi güneş yanıklarıyla sonuçlanabilir. İşte bu noktada tedavi amaçlı dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer güneş yanığına yanlış bir şey uygularsanız cildiniz daha da kötü hale gelebilir. Mesela güneş yanığına normal vücut kremi ya da şampuanı kullanırsanız cildiniz daha çok kuruyabilir. Bu konuda sizleri düşündük ve önlem almanız için birkaç doğal çözüm araştırdık. Şimdi bunlara birlikte göz atalım..

Güneş Yanığına Doğal Çözümler Neler?

Yaz aylarının en sık karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan güneş yanığına doğal çözümler sizlerle!

Güneş Yanığına Patates Yöntemi

Patates cildinizi güneş yanığına karşı korur aynı zamanda oluşan güneş yanıklarındaki batma hissini azaltır. Patatesleri güzelce çekip hamur kıvamına getirin ve güneş yanığının üzerine sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından durulayın. Bu işlemi günlük 1-2 defa yapabilirsiniz. Patatesi direk uygulamak yerine gazlı bez üzerine koyup ta yapabilirsiniz.

güneş yanığı

Güneş Yanığına Yulaf Ezmesi

1 bardak kaynar suyun içine yarım bardak yulaf ezmesini koyun ve soğumasını bekleyin. Daha sonra dairesel hareketlerle yanan yerlere sürüp 3-4 dakika beklettikten sonra yıkayın. Yulaf ezmesi güneş yanığı olan cildinizin yumuşamasında etkili olur.

Güneş Yanığına Aloe Vera Jeli

Aloe Vera jeli ciltteki güneş yanığını temizler ve iyileşme sürecini hızlandırır. Bu jeli yanan yerlerinize sürüp cildinizin emmesini bekleyin. Daha sonra soğuk suyla güzelce yıkayın.

güneş yanığı

Güneş Yanığına Zeytinyağı

Bildiğiniz üzere zeytinyağının yumuşatma özelliği var ve güneşten kuruyan cildinize iyi gelebilir. Zeytinyağını cildinize sürün ve üzerine sıcak suyla ıslatılmış havlu koyun. Havlu tamamen soğuduktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Zeytinyağı doğal yöntemiyle güneş yanığının neden olduğu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

güneş yanığı

Güneş Yanığına Yoğurt Yöntemi

Güneş yanığına en bilindik doğal yöntemlerden biri olan yoğurt cildinizi soğutarak yatışmasını sağlar. Yoğurdu cildinize sürmeden önce yeterince soğuk olmasına özen gösterin. Soğuk yoğurdu yanık yerlerinize sürüp 3-4 dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

Güneş yanığına iyi gelen doğal yöntemlere sizin eklemek istedikleriniz neler?

Editörün Seçimi: Güneşlenirken Dikkat Etmeniz Gerekenleri Biliyor Musunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html