Güne Muhteşem Başlamak İçin

2 dakika okuma süresi

Güne Muhteşem Başlamak İçin

Kim güne muhteşem başlamak istemez ki? Daha İyi Yaşam, güne kusursuz başlama rehberini sizler için derledi.

Güne pozitif başlamak herkesin hakkı! Peki siz güne pozitif başlarken neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi. 

Güne Pozitif Başlamak İçin Öneriler 

Uyanma 

Uyanma anınız gününüzün belli bir bölümünü kapsıyor. Uykunuzu aldığınız bir güne uyandığınızda her şey sizin daha iyi olacak. Bu yüzden uyku saatinizi ve uyanma saatinizi bir düzene sokun. Her gün aynı saatte uyandığınızda bunun ruhunuza ve fiziğinize getirdiği olumlu gelişmeleri gün içinde hissedeceksiniz. 

Uyandığınız an gerinme hareketleri ile başlayan bir egzersiz rutini oluşturursanız güne zinde ve pozitif başlayabilirsiniz. Sabah yalnızca 5 dakikanızı ayıracağınız bu yöntem sizi gün içerisinde daha da dinçleştirecek. 

gün

Kahvaltı 

Kahvaltı günün en temel ve en önemli öğünüdür. Bu yüzden kahvaltınızı bir unlu mamulü ile geçiştirmek yerine iyi bir kahvaltı yapmalısınız. Her kahvaltı da yemeniz gereken gıdalar ve içecekleri biliyor musunuz?  

 • Yumurta kahvaltınızın olmazsa olmazlarından olmalıdır.  
 • Ceviz, fındık, badem, kuru üzüm, kuru kayısı ya da kuru incir de kahvaltınızda olmazsa olmazlar arasında olmalı!  
 • Taze sıkılmış meyve suyu ya da süt. Kafeinli gıdalardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Atom bir meyve suyu karışımı ile gününüz kusursuz geçebilir. 
 • Meyveli mısır gevreği yerine yulaf ezmeli meyve tercih sebebiniz olmalı. 

Bu öneriler dışında bir Türk kahvaltısında olması gereken lezzetler de olmalı pek tabi. Sabah yiyeceklerinizin yağsız ve etsiz olmasına özen gösterin. 

gün

Pozitif Düşünce 

Herkesin yaşayış biçimi birbirinden farklı. Kimisi sabah evrene iyi dilek göndererek kimisi dua ederek kimisi de kendisine söz vererek güne başlar! Siz de bu yöntemler dışında kendinize bir yöntem geliştirdiyseniz bizimle paylaşın :)

Güne başlarken gününüzün güzel geçeceğini ve stressiz bir gün olacağına dair kendinizi ikna edin. Nefes egzersizleri ile de bunu sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde çalışacağınız yere ya da okulunuza gidene kadar hiçbir olumsuzluğu kendinize dert etmeyin. Etrafınızda olan biteni elbette umursayın ama moralinizi bozmayacak kadar. Gün içinde yapacağınız işleri kafanızda belirleyin ya da güne başlamak için bir şarkı seçin. Alarmdan önce uyanın ve başucu kitabınızı alarm çalıncaya kadar okuyun!

gün  

Mükemmel bir gün sizi bekliyor. Siz daha neyi bekliyorsunuz? İyi günler :) 

Doğru Nefes Almak Stresi Nasıl Etkiliyor?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html