Güne enerjik başlamak için 7 faydalı hareket

2 dakika okuma süresi

Güne enerjik başlamak için 7 faydalı hareket

Yoğun hayat şartlarını bir kenara bırakıp güne enerjik başlamak için Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz 7 faydalı harekete göz atmaya ne dersiniz?

İş hayatı, özel hayat derken bir bakmışınız bir yoğunluğun içinde kaybolmuşuz. Eminiz bu ikilem arasında başınızı kaşıyacak vaktiniz yok. Bir de çocuğunuz varsa zaten yoğunluk, yorgunluk cabası. Bu duygular içindeyken kendinizi iyi hissetmeniz zaten düşünülemez ama size önereceğimiz birkaç yöntemle sizi dağıtan duygular içinden çıkarabilir ve güne enerjik başlayabilirsiniz. Neler mi bunlar? Daha İyi Yaşam sizler için o hareketleri derledi!

Güne enerjik başlamak için 7 faydalı hareket

1.Hareket

Yataktan kalktıktan sonra bir-iki dakika gerinin: Bu hareket kaslarınızı esneterek performansınızın artmasını sağlar. Ayrıca tansiyonunuza iyi gelip stresinizi azaltarak beyne giden kan dolaşımınızı hızlandırır.

2. Hareket

Farkındalığınızı artıracak düşüncelere bir dakikanızı ayırın: Derin nefes aldıktan sonra nasıl hissettiğinizi, nasıl göründüğünüzü ve en çok neyin kokusunu aldığınıza yoğunlaşın. Bu işlem odaklanma yeteneğinizi olabildiğince artıracak.

hareket

3. Hareket

İlham veren alıntıların ya da pasajların olduğu küçük bir kitap edinin: Elinizin altında her daim her an okuyabileceğiniz bir şeyler bulundurun. Başarılı insanların yaptığı şey eline geçen fırsatları en iyi değerlendirendir.

4. Hareket

Her gün için gözünüzde başarı dolu bir son canlandırın: Başarmak istediğiniz şeyleri günlük gözünüzün önünden geçirin. Bu düşünce hem psikolojik hem de fiziksel olarak yapılacak işleri kolaylaştırıyor.

5. Hareket

Şükretmek için bir dakikanızı ayırın: Hep olumsuzluklara odaklanmak yerine hayatınızda gelişen olumlu şeyler için şükredin. Sevdiklerinizin sağlıklı oluşuna ve yanınızda oluşuna ilk başta.

hareket

6. Hareket

İçinizde olabilecek her türlü olumsuz düşünceden ya da nefretten kurtulun: Güne enerjik başlamak için yapmanız gereken 7 hareketten biri de içinizdeki olumsuz düşüncelerden kurtulmak.

7. Hareket

Sizi motive edecek olumlu bir kişisel ifade bulun: Kendinizi motive edecek bir cümle bulun ve bunu her fırsatta kendinize söyleyin.

Güne enerjik başlamak için bu küçük ama faydalı hareketleri uygulamak için daha ne duruyorsunuz ki?

Editörün Seçimi: Hafta Sonu Evde Yapılacak Keyifli Aktiviteler

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html