Günde 30 Dakika Yürümeye Ne Dersiniz?

2 dakika okuma süresi

Günde 30 Dakika Yürümeye Ne Dersiniz?

Herkese klişe gibi gelen bu cümle aslında vücudunuza düşündüğünüzden çok daha fazla yararlı. Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği 30 dakika yürüme kılavuzu!

Neden Günde 30 Dakika Yürümeliyim?

yürüme

Yorgunluğa Ve Depresyona Elveda

Günde 30 dakika açık havada yürümek depresyona girmenizi ve depresif ruh haline sahip olmanızı engeller. Düzenli olarak yürümek, yorgunluk hissiyatını azaltır ve güçlü bir kondisyona sahip olmanızı sağlar.

Dikkat! Karar!

Yürümek zihninizi dinçleştireceği için dikkat dağınıklığınızın azalmasına yardımcıdır. Düzenli olarak yürümek karar verme hızınızı arttırır ve yön duygunuzu geliştirir. Doğru bir karar vermek için sahilde 30 dakika kadar yürümeye ne dersiniz?

yürüme

Kronik Hastalık

Kronik hastalıklara sahip olanlar 30 dakika kadar yürüyerek hastalıklarını düzenler ve artış göstermemesine yardımcı olurlar. Yürüme eylemi vücudu ve zihni tüm hastalıklara karşı korur, bünyenizin güç kazanmasını sağlar. Düzenli yapıldığında tabi :)

Kan Basıncı

Günde 30 dakika yürüme sebeplerinizden biri de yürümenin kan basıncınızı düzenleyici etkisi olması. Her gün yürüyerek kan basıncınızı düzenleyebilirsiniz.

Kondisyon Arttırıcı

Yürüme sizi daha ağır sporlara hazırlar ve kondisyonunuzun artmasında oldukça etkilidir. Birkaç ay sonra takım sporları yapmak ya da profesyonel spor yapmaya karar verirseniz günde 30 dakika yürüme sizi yapacağınız bir çok spora hazırlar.

yürüme

Kol ve Omuz Kasları

Kemik erimesi ile tanışmamak için her gün 30 dakika kadar yürümeniz gerekiyor. Her gün yürüyerek kaslarınızı güçlendirebilir, vücut direncinizi arttırabilir ve hastalıklara karşı korunabilirsiniz. Yürümek son derece kolay ve her yer de yapılan bir egzersiz çeşididir. Bu yüzden gün içerisinde tempolu yürümeyi ihmal etmeyin.

Kolon Kanseri

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre her gün düzenli ve tempolu olarak yürümek kolon kanseri riskini %40 oranında düşürüyor. Siz de yaşlılığınızı ciddi bir hastalığa sahip olmadan geçirmek istiyorsanız gün içerisinde yürümeyi unutmamalısınız.

yürüme

Kilo Almanızı Engeller

Düzenli beslenerek ve her gün 30 dakika yürüyerek kilo almanızı engelleyebilir hatta kilo verebilirsiniz. Gün içerisinde hepimizin yürümek için yeterli vakti var. Peki kaç kişi gün içerisinde yürümeye 30 dakikasını ayırıyor? 

Bel Ağrısı

Bel, boyun ve sırt ağrılarını önlemek için günde 30 dakika yürümeniz yeterli olacaktır. Vücudun tüm kaslarının çalışmasını sağlayan yürüme egzersizi kalp ritminizi düzenlediği gibi bel ve sırt ağrılarına da iyi gelmektedir. Fıtık ya da benzeri hastalıklar ile karşılaşmamak için yürümeyi ihmal etmeyiniz.

Bacakları İnceltmenin Yolları Nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html