Günde 10.000 Adım Atın

2 dakika okuma süresi

Günde 10.000 Adım Atın

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar buraya! Sağlık için adım adın! Daha İyi Yaşam olarak adımla gelen sağlığı sizler için araştırdık!

Kilo problemi olmayan var mı? Kimisi zayıf olmak ister kimisi de kilo almayı... Ama tabii ki zayıf olmak isteyenlerin sayısı çok daha fazla... Öyleyse bu yazı ile haydi hep birlikte yeni yaşamımıza bir adım atalım!

Fazla Kilolarından Şikayetçi Olanlar Buraya!

Adı üstünde fazla kilo... Fazla olan her şey sorun oluşturur ve fazla kilolu herkes şikayetçidir eminiz. Neler yaptıysanız olmadı mı? Belki de bugüne kadar yanlış ya da eksik çalıştınız. Tam olarak istemediniz... Bunların hepsi geride kaldı artık dert etmek yok! Sadece 10 bin adımla siz de zayıflayacaksınız!

adım

Kilo ile mücadelede öneriler:

 1. Öncelikle önemli olan ne kadar kilo kaybettiğiniz değil ne kadar yağ kaybettiğinizdir. Bunun bilincine varın.
 2. Az yiyin. Mutfağınızda lifli gıdalara yer verin.
 3. Yağdan tamamen uzaklaşmak doğru değildir, belirli oranlarda yağ tüketimi yapılmalıdır.
 4. Şeker ve karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durulmalı.
 5. Yanlış diyetlerden kaçının, uzman desteği alın. Yanlış diyetler ile kilo kaybettim zannederken kas kütlenizi kaybedersiniz ve aslında bu sağlıksız bir durumdur.
 6. Mutlaka egzersiz yapın. Gün içinde fazla egzersiz yapamıyorsanız her fırsatta bolca adım adın, yürüyün.
 7. Günde en az 10.000 adım atın! Yaklaşık olarak 8 kilometre oluyor. 
 8. Padometre (adım ölçer) taşıyın. Böylece kaç adım attığınızı görebilecek, eksik gördüğünüzde adımları tamamlayacaksınız.

Günde 10 bin adım!

Ortalama sabah 8'de hayata başlayan birini düşünür ve bu saatten gece 12'ye kadar geçen süreyi adım hesabı yaparsak masa başı çalışan biri için yaklaşık 6-8 bin adım oluyor. Öyleyse biraz daha hareketle bunu 10 bine çok rahat çıkarabiliriz. Hareket ettiğimiz oranda metabolizmamız çalışacak ve aynı oranda yağ yakımına geçecek. Öyleyse adımlar başlasın!

Uzmanlarca spor sadece kilo sorunsalında değil her zaman yapılmalıdır. Uzmanlar adım atmanın önemine dikkat çekerken de bol bol adım attıklarını dile getiriyorlar. 10 bin adım değil, 17 bin adım... Tamam belki ilk etapta uzman sporcularla yarışamazsınız ama adım atmaya başladıkça yenilendiğinizi hissedeceksiniz. İlk etapta günlük attığınız 8-10 bin adımlar sürekli idmanlar sonucunca 20 bin adımlara ulaşabilir... 

Haydi sağlık için adım atın! 

adım

Kas Yapmadan Sıkılaşmak Mümkün Mü?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html