Gripten korunmak için : turşu yiyin!

1 dakika okuma süresi

Gripten korunmak için : turşu yiyin!

Kar, kış, yağmur beraberinde ne getirir? Tabi ki soğuk algınlığı , ateş, boğaz ağrıları... Kısacası soğuk havada hastalık kaçınılmaz. Fakat tüm bunlar kendini tam anlamıyla koruyamayanlar ya da bünyesi zayıf olanlar için geçerli. Daha İyi Yaşam'dan gripten korunmanız için değişik bir öneri geliyor : turşu yemek! Neden mi? Gelin konuşalım.

Özellikle son günlerde ülke genelinde artış gösterem griple baş etmek için uzmanlar tarafından turşu tüketimi öneriliyor! Özellikle de bünyesi zayıf vatandaşların direncini arttırmak için önerilen turşunun satışları patladı!

Turşu hem bağışıklığı arttırıyor hem de enfeksiyonlara karşı koruyor...

Soğuyan havalarla birlikte hastalıklar kol gezmeye başladı bile! Mide bulantıları, karın ağrıları, yüksek ateş son günlerde şikayet edilen önemli hastalık belirtileri arasında. Bu durumun yaygınlaşması da insanları bağışıklık arttırıcı besin yemeye teşvik etti. İşte tam da bu noktada TURŞU devreye girdi... :)

Son iki haftada turşu satışında diğer yıllara oranla artış görüldü!

Peki gribal enfeksiyonlara karşı neden turşu tüketilmei?

Soğuk algınlığı giribin bir alt evresi... Ve özellikle acı biber turşusu ile lahana turşusu soğuk algonlığına çok iyi gelmekte.Ve turşuda ki asit , yine sağlığa oldukça faydalı.

Turşu yemenin gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasının dışında iştah açıcı özelliği de önem taşıyor. Çünkü sağlıklı beslenmek de hastalıklara karşı alınabilecek en doğru önlemlerden biri...

Daha İyi Yaşam olarak bizi, kış aylarında turşuyu masanızdan eksik etmeyin deriz. Ne dersiniz? :)

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html