Gribi Çabuk Geçiren Yiyecekler!

2 dakika okuma süresi

Gribi Çabuk Geçiren Yiyecekler!

Havaların soğumasıyla birlikte grip hastalığı kabusunuz olmasın. Daha İyi Yaşam sizler için gribi çabuk geçiren yiyecekleri sıraladı.

Ani hava değişimleriyle birlikte coşan grip semtoplarını bu yiyeceklerle çabucak atlatabilirsiniz. Gribe yakalanmamak ve ya gripten bir an önce kurtulmak için bağışıklık sisteminizin güçlenmiş olması gerekiyor.

Hastayı yatağa düşürecek şiddette şikayetlerle seyreden grip, 40 dereceye varan yüksek ateş, genel vücut kırgınlığı, şiddetli bel, eklem, kas ve baş ağrılarına yol açar, aşırı derecede halsizliğe sebep olur. Bunların dışında en sinir bozucu durum ise burun tıkanıklığının yaşanmasıdır. Kişinin yaşam kalitesini etkiler.

Bu nedenle bir an öce gripten kurtulmanız en iyi yoldur. İşte bu noktada bu yiyecekleri kullanarak gribi en kolay şekilde atlatabileceksiniz. Grip olan kişinin öncelikle uzun bir dinlenmeye ihtiyacı vardır. Sıvı tüketiminin fazla alınması gerekir.

Çünkü sıvı alımı salgıyı arttıracağından virüsler hızla vücuttan dışarıya atılacaktır. Özellikle C vitamini tüketimine yoğunlaşın. Virüslerin vücuttan çıkmasına karşı çok etkilidir.

İşte gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlü tutan yiyecekler:

ELMA: Yapılan araştırmaya göre her gün elma tüketen bir kişinin gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sisteminin güçlendiğini ortaya koydu. Vücudun gereksinimi olan C vitamininin yüzde 25’ini tamamlıyor.

SOĞAN: Soğanın içinde gribe karşı bağışıklık sistemini güçlendiren “quercetin” isimli bir madde de bulunur. Yani soğan için doğal antibiyotik diyebiliriz.

TURUNÇGİLLER:  Turunçgiller C vitamini deposudur. Gribal enfeksiyonlarda ilaç gibidir. Sigara içen kişilerde gribal enfeksiyonlar daha fazla görüldüğünden daha fazla tüketmeleri gerekir.

SARIMSAK: Sarımsağın içinde bulunduğu özellikler nedeniyle gribal enfeksiyonlarda büyük rol oynuyor. Virüsleri öldürmede ve gribe yakalanmama riskini azaltmada oldukça etkili.

GİNSENG: Yapılan araştırmalara göre ginseng kökü kapsülü kullanan kişilerde grip faktörünü %31 azaltıyor.

KIRMIZI BİBER: Kırmızı biber için bu bilgiye çok şaşıracaksınız. Kırmızı biberde portakalda bulunan C vitamininin 2 katı vardır. Kırmızı biber için gribi öldürmede güçlü bir silah diyebiliriz.

Not: Gribi en garanti şekilde atlatmanın yolu terlemektir. Saydığımız bu yiyecekleri tüketip yapmanız gereken tek şey terlemek ve virüsleri vücuttan kolayca atmak.

Evet sizler için gribe karşı koruyan yiyecekleri sıraladık. Sizin bir öneriniz varsa bilmek isteriz..

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html