Gözlerin Güzelliği Makyajla Nasıl Öne Çıkarılır?

1 dakika okuma süresi

Gözlerin Güzelliği Makyajla Nasıl Öne Çıkarılır?

Gözlerinizin güzelliğini makyajla öne çıkarmak istiyorsanız bu tüyolara göz atmalısınız!

Gözlerin Güzelliği Makyajla Nasıl Öne Çıkarılır?

Gözleri çekici ve etkili göstermenin yollarından birisi makyaj teknikleri kullanarak gözlerin öne çıkmasını sağlamaktır. Her kadın iri göz yapısına sahip değildir. Gözleri küçük olan ve göz kapakları düşük olan kadınlar gözlerinin öne çıkarmak için bir takım makyaj teknikleri kullanmaktadırlar. Size bu yazımızda gözlerinizin güzelliğini makyaj ile nasıl öne çıkarırsınız sorusuna cevap vereceğiz.

Ten rengi kapatıcı

Gözaltlarınızda damarlar görünüyor ise gözaltlarınız karanlık görünecektir. Gözaltlarındaki karanlık görünüm gözlerin geri plana düşmesini sağlamaktadır. Gözaltlarınıza ten renginize uygun bir kapatıcı sürebilirsiniz ve aydınlatıcı kullanarak daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

gözler

Eyelineri ortadan sürün

Gözlerinizde eyeliner kullanıyor iseniz ve küçük göz yapısına sahipseniz eyelinerı gözlerinizin orta kısmından başlayarak sürmeniz gerekmektedir. Gözün tamamına uygulanan eyeliner gözleri olduğundan küçük göstermektedir. Eyeliner kullanırken gözlerinizin yapısını dikkate almayı unutmamalısınız. Göz kapağına far uygulaması yapmak gözlerinizin olduğundan büyük görünmesine neden olacaktır. Göz kapaklarınızın katlanma bölgesine kahverengi tonlarında bir eyeliner kullanabilirsiniz. Gözlerinizin alt kapaklarına açık renklerde kalem uygulaması yaparak da gözlerinizin güzelliğini makyaj ile öne çıkarabilirsiniz. Koyu renk göz kalemi uygulaması yapmamalısınız, koyu renkler gözleri olduğundan küçük göstermektedir.

Maskara kullanımı

Maskara kullanımı da gözlerin büyük görünmesinde önemlidir. Kirpiklerin kalkık ve kıvrık durması gözlerinizin olduğundan büyük durmasına ve ön plana çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca gözlerin alt kirpiklerine sürülen maskara da gözleri ön plana çıkaracak başka bir ayrıntıdır. Göz pınarlarına sürülen açık tonlarda aydınlatıcıları da gözden kaçırmamak gerekmektedir, göz pınarlarına sürülen aydınlatıcılar çok fazla abartılmadan beyaz veya bej tonlarında olmalıdır. Kaşların çok iri boyutta olması gözlerin küçük görünmesine sebep olur iken gözlerinizin ön plana çıkmasını istiyor iseniz normal boyutlarda kaş kullanımına özen göstermeniz abartıya kaçmamanız gerekmektedir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 2
    emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html