Gözaltı Morluklarına Elveda!

1 dakika okuma süresi

Gözaltı Morluklarına Elveda!

Gözaltı morlukları ya da gözaltı torbaları bitkin,halsiz ve bakımsız bir yüz görünümüne sebep oluyor. Peki birlikte göz altlarınızdan kurtulalım mı?

Gözlatı morlukları ya da gözaltı torbaları bitkin,halsiz ve bakımsız bir yüz görünümüne sebep oluyor. Dolayısıyla biz kadınların korkulu rüyası! Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal kürler ile gözaltı morluklarınızla vedalaşabilirsiniz.

İşte o öneriler;

1-Çay Kürü :

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapacağınız doğal kürler gözlerdeki yorgunluk , şişlik ve morluklar için birebir. Örneğin papatya çayı uygulayacaksanız ; 1 çay fincanı kaynar suya ekleyip sadece 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonunda süzüp soğumaya bırakın. Gözlerinize uygulayabileceğiniz ısıya geldiği an iki makyaj temizleme pamuğunu suya batırıp 10-15 dakika boyunca gözünüzün üstünde tutun. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

2-Gözaltı torbaları için uygulayın :

2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü durulayın.

Bir başka yöntem ise; 

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyip yüzünüzü durulayın.

3-Göz çevresi kırışıklıkları için : 1 kahve fincanı soya yağını , 1 kahve fincanı badem yağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapıp, sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/el-temizleyici-nasil-yapilir-12664.html