Göz Şişkinliğini Alan 5 Altın Öneri

2 dakika okuma süresi

Göz Şişkinliğini Alan 5 Altın Öneri

Uykusuzluk, stres, yorgunluk vb. gibi sebeplerin önüne geçemiyorsanız Daha İyi Yaşam'ın önerilerine göz atın!

Sabahları uyandığınızda aynaya bakamıyor musunuz? Sabahları yaşadığınız göz şişkinliği durumu canınızı mı sıkıyor? O halde mutlaka sizler için sunduğumuz özel tavsiyeler keyfinizi yerine getirecek.

Uykusuzluk, alışılandan fazla kitap okumak, stres, yorgunluk vb. gibi sebepler, gözlerinizin şişmesine ve kızarmasına neden olur. Göz şişmesi, nedenleri arasında ayrıca alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklar, havasız ortamlarda bulunmak ve yemeklerinizde çok fazla tuz olması da bulunur.

Göz şişmesi nasıl geçer?

Göz şişmesi, bu rahatsızlığa sebep olan durumu ortadan kaldırdıktan bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Fakat siz evinizde uygulayacağınız birkaç basit uygulama ile göz şişmesi durumundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca göz kapağının şişmesi durumunda göz asla ovuşturulmamalıdır. Bu sırada başın dik durduğu bir pozisyon alarak oturulmalıdır.

Daha İyi Yaşam'ın sizlere sunduğu yöntemleri uygulayarak emin olun çok daha sağlıklı bir göz yapısına sahip olabileceksiniz. İşte 5 altın öneri!

Yüzün soğuk su ile yıkanması ile göz kapaklarındaki kan dolaşımı hızlanarak, şişliklerin inmesine yardımcı olur.

Parmak uçları ile şiş olan bölgelere hafif dokunuşlarla masaj uygulamak da göz şişkinliğin giderilmesinde etkilidir.

Şişen göz kapaklarına soğuk kompres uygulamak hızlı çözümlerden biridir. Yaklaşık 15 dakika süresince aralıklı olarak şiş bölgeye buz uygulayabilirsiniz. Ancak buzu direkt olarak uygulamak buz yanmalarına neden olabileceği için temiz bir beze sararak uygulanması gerekir.

Demlenmiş ve soğumuş olan çayın veya yeşil çayın içerisine bir miktar pamuk bandırılıp bu pamukların şişkin göz kapakları üzerinde bekletilmesi de şişleri indirecektir. Aynı sonuç kullanılmış poşet çaylarla da elde edilebilir. Ancak her iki durumda da çayın veya çay poşetinin soğuk olması gerekir.

Dolaptan alınan patates veya salatalık yıkandıktan sonra dilimlenerek şişkin göz kapakları üzerinde bekletilebilir. 3-4 dakikada bir ısınan dilimleri yeni ve daha soğuk bir dilimle değiştirebilirsiniz.

(Kaynak: www.nasilkolay.com)

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html