Göz Hareketiyle Çalışıyor

1 dakika okuma süresi

Göz Hareketiyle Çalışıyor

Samsung S4, iPhone'u tahtından indirecek mi? Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Samsung'un New York'ta tanıtacağı Galaxy S4 modelinin iPhone'u tahtından indirebileceği öne sürülüyor. Yeni telefonda göz hareketiyle, ekrandaki görüntüyü aşağı-yukarı kaydırmanın ya da bir bir videoyu durdurmanın mümkün olacağı iddia ediliyor.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre yeni telefonun tanıtımı Amerikan Grammy müzik ödülü törenlerine ev sahipliği yapan Radio City'de gerçekleştirilecek. Times meydanından canlı yayınlanacak törenle, Seul ile Silikon Vadisi arasındaki rekabet yeni bir boyut kazanacak. 'Samsung'un iPhone 5'e cevabı' diye nitelenen Galaxy S4'te, S3 modellerinde mevcut olan ve kullanıcının göz hareketlerini takip eden sistemi temel alan bir teknolojinin kullanılacağı öne sürülüyor. Bu modelde telefona baktığınız sürece ekran kararmıyor. Samsung'un Ocak'ta göz hareketiyle görüntüyü durdurma ve ekranı kaydırma teknolojisinin patentini aldığı belirtiliyor.

'5 İNÇ EKRAN 8 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ'

İddialara göre, yeni telefon 5 inç büyüklüğünde olacak. 13 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamerası olacağı öne sürülen telefon sekiz çekirdekli bir işlemciyle çalışacak. Bugün en gelişmiş telefonların silikon çipleri en çok dört çekirdekli. Bu özellikler, yeni telefonun iPhone 5'ten daha büyük ve daha hızlı olacağına ayrıca daha iyi görüntü kaydedebileceğine işaret ediyor.

APPLE HALA ZİRVEDE

Halihazırda Samsung tüm üreticilerden daha fazla akıllı telefon satıyor. Ancak "üst sınıf" ürün kategorisinde Apple zirvede. Fakat sektör uzmanları, Samsung'un amiral gemisi Galaxy S serisinin iPhone ile arasındaki farkı kapatmaya başladığını ve bu yıl bir numaraya oturabileceğini belirtiyor.

iPHONE 5S ERKENE ALINDI

Apple iPhone 5'i Eylül'de çıkardı. Şirketin Samsung'un S4 hamlesi karşısında yeni modeli iPhone 5S'i daha erken; muhtemelen bu yaz piyasaya sürme kararı aldığı konuşuluyor. iPhone'un yeni modelinde arayüzün değiştirileceği, sesli komut programı Siri'nin geliştirileceği, "bulut"ta film kapasitesinin artırılacağı ve belki de fiyatın aşağı çekileceği ileri sürülüyor.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı