Göz Altı Morlukları Nasıl Kapanır?

1 dakika okuma süresi

Göz Altı Morlukları Nasıl Kapanır?

Göz altında oluşan o koyu halkaları yok etmek için neler yapabiliriz?

Bakımlı ve güzel bir cildin en öncelikli şartı tabi ki sağlıklı görünmesi. Göz altlarımızda oluşan halkalar ise bu bakımsız ve sağlıksız bir cilt izlenimi vermekte birebir. Biz kadınlar için pürüzsüz, ışıl ışıl ve tabi ki güzel bir cilde sahip olmak çok önemli. O zaman gelin hep birlikte bakalım ; göz altı morlukları neden oluşur ve nasıl giderilmiş.

Göz altı morluklarınız ne renk? Ve sebepleri neler?

Eğer gözünüzün altındaki morluklar kahvrengiyse bu durum genetiktir. Ancak uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı bu kahve halkalar koyulaşabilir.

Fakat göz altınızdaki morluklar mavi, mor halklarsa bunun sebebi yaşam tarzınız. Çok yoruluyor, az su tüketiyor olabilirsiniz. Dinlenmenize özen gösterip de bol su tükettiğinizde bu morlukların azaldığını göreceksiniz.

Göz altı morlukları nasıl giderilir?

Salatalık ve patates maskeleri :

Tercihi doğal yöntemlerden yana olanlar için 2 bilindik ancak etkili önerimiz var. Uyku bandı kullanıyor musunuz? Kullanmalısınız :) Gece boyu daha rahat bir uyku çeker, daha dinlenik olur ve cildinizde bu etkiyi hissedebilirsiniz.

Ayrıca salatalık ve patates kabuklarını gözlerinizde tutmanızı da yardımcı olur. Haftada 3-4 gün bu maskelerle uyuduğunuzda göz altındaki morlukların azaldığını fark edeceksiniz.

Diğer bir seçenek ise tabi ki fondöten ve kapatıcılar. Çok daha etkili ve hızlı bir çözüm isteyenler göz altı morluklarını kapatmak için öncelikle ten renklerini eşitlemek durumundalar. Önce cilt renginizle uyumlu fondöteninizi sürün ardından da kapatıcınızı. Göz altı morluklarının yoğun olduğu bölgeye sünger yardımı ile kapatıcıyı iyice yedirin. Böylece pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Peki ya siz göz altı morluklarını geçirmek için neler yapıyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Güzellik & Cilt Bakımı

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 2
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html