Görenler İnanamadı!

1 dakika okuma süresi

Görenler İnanamadı!

ABD’de insanlar tarafından görüntülenen bulut fotoğrafları sosyal medyada yayılmasının ardından paniğe neden oldu. Fotoğrafı görenler inanamadı!

ABD’de insanlar tarafından görüntülenen bir fotoğraf paniğe neden oldu. Fotoğrafı görenler inanamadı!

Michigan bölgesinde yaşayan Joe Nottage ve Jason Asselin isimli vatandaşlar tarafından fotoğraflanan nadir bir doğa olayı, sosyal medya platformu Twitter'da “Bunu açılayabilecek olan var mı?” sorusu ile paylaşıldı. Fotoğrafı görenler inanamadı ve fotoğraf Twitter'da hızla yayıldı. 

Nadir doğa olayını görenler inanamadı. Birçok kişi ilginç şekilli bulutları “korkutucu” buldu. Fotoğraf üzerine yapılan yorumlar ardından, insanlar iyice paniğe kapıldı. 

Meteoroloji Uzmanı Jess Last’ın bulutların “Mammatus” isimli, kötü havanın habercisi olarak bilinen bulutlar olduğunu açıklamasıyla son buldu. Mammatus bulutlarının genellikle ABD ve Avustralya'da görüldüğü söyleniyor.

Mammatus hakkında

Mammatus ya da mammatocumulus olarak bilinen bu bulutlar, meme şekline benzedikleri için bu ismi almışlardır. "Mamma" kelimesi İngilizce'de aynı zamanda meme anlamına gelir.

Bu bulutların nasıl oluştuklarıyla ilgili türlü düşünce ve teori bazında söylemler ortaya atılmıştır. En fazla benimsenen düşünce şudur ki; mammatus bulutları konvektif bir fırtınanın yayılması sonucunda oluşmuşlardır. Olgunluk aşamasına gelmiş bir bulutunun daha fazla yükselemeyip bölgede sürekli yayılma hareketi göstermesi yani o bölgede sıkışıp kalmaları sonucunda oluştukları gözlemlenmiştir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html