Google Kültür-Sanat İle Müzeleri Gezin!

1 dakika okuma süresi

Google Kültür-Sanat İle Müzeleri Gezin!

Google'ın yeni eklentisi olan "Culture&Art" (Kültür-Sanat) ile gitmek istediğiniz tüm müzeleri gezin ve görmek istediğiniz tüm eserleri inceleyin!

Google yeni bir eklenti ile sanat severleri sevindirdi. Telefon, tablet ya da bilgisayar fark etmeksizin artık ekranınızı bir sanat müzesine ya da bir çağdaş sanat sergisine çevirebilirsiniz. Google: Görseller, Haberler, Videolar, Haritalar gibi arama hizmetlerine bir yenisini ekleyen Google'ın yeni arama hizmetinin ismi "Kültür Sanat" (Arts & Culture) olacak.

google

Google: Kültür - Sanat

Her ay Google'da 500 milyon sanat ve sanat yapıtları hakkında arama yapılıyor. Google Arama ve Google Haritalar üzerinde sanatla ilgili yapılacak aramalar, Google Arts & Culture servisi sayesinde sanat araştırması yapan herkese müze, sanat galerisi ve sergilerin kapısını aralıyor.

google

Sanat tarihinin bir eserini oldukça merak ediyorsunuz. Örneğin "İnci Küpeli Kız" eserinin aslını görmek için Google Haritalar'ı kullanarak Mauritshuis Kraliyet Resim Galerisi'ne gitmeyi deneyebilirsiniz. Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan bu sanat müzesinde ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu ufak gezintide "İnci Küpeli Kız"ın ait olduğu dönem, sanatçısının yaşantısı, eserin sergilendiği mekanlar, eser yapılırken kullanılan malzemeler gibi tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Sanal olarak gezebileceğiniz tüm müzelerin içine girerek eserleri detaylı olarak inceleyebilir ve künyelerini okuyabilirsiniz. Eserleri daha büyük ve daha yüksek çözünürlükte görmek içinse üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

"Google’ın görsel tanıma yazılımı bu özelliği yaratmak için kullanıldı. Tıpkı Google Photos’un galerinizde arama yapmasına olanak sağladığı gibi bu yazılım da tüm dünyadaki müzelerin duvarlarını tarayarak 15.000’den fazla eserin tanımlanmasına ve kategorize edilmesine olanak sağlıyor."

Güzel Sanatlarda Nasıl Başarılı Olunur?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html