Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

1 dakika okuma süresi

Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Daha İyi Yaşam olarak sizler için gelin çiçeği nasıl olmalı sorusunun yanıtını aradık ve bakın neler bulduk!

Gelinliğin tamamlayıcı detaylarından biri olan gelin çiçeği seçimi de önemli seçimlerden biri. Çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır, bunların başında buket ve gelinliğin uyumu gelir. Peki ya gelin çiçeği nasıl olur diyorsanız yazımıza buyurun..

Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Gelin buketinin, göze batmaması ayrıca zarifliği ile de kendinden söz ettirmesi önemli. Gelin çiçeğinin düğün konsepti ile uyumlu olması gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin plaj düğünü tasarlanıyorsa, bukette ufak deniz kabukları ve mavi kurdele ile birlikte hoş bir görüntü sağlanır. Ya da otel düğünü buketinde parlak taşlar ve inci taneleri ile birlikte süslenebilir. Böylelikle daha zarif ve hoş bir görüntü elde edilir.

gelin

Gelin çiçeği ayrıca saç tasarımı ile de uyumlu olmalı. Örneğin, sıkı bir topuzun tamamlayıcısı, salık ve sarkıntıları olan zarif bir buket olur. Ayrıca saçta kullanılan aksesuarların benzerleri bukette kullanılarak hoş bir uyum sağlanır.

Canlı çiçek tercih eden gelinler, genellikle beyaz gülleri tercih eder. Ayrıca beyaz güllerin arasına serpiştirilen rengarenk çiçekler buketin daha da güzel görünmesini sağlar. Her ayın farklı çiçekleri bulunur. Örneğin, düğün tarihi kış ise, zambak, kamelya, sümbül, orkide, kardelen gibi kış çiçekleri tercih edilebilir.

gelin

Bunların yanında gelin çiçeği nasıl olmalı sorusuna verilebilecek cevapların arasına cesur olmayı da ekleyebiliriz. Önceden ağırlıklı olarak tercih edilen beyaz renk buketler, günümüzde yerini kırmızı, turuncu, turkuaz gibi renkli çiçeklere de bırakmış durumda.

Örneğin pembe renk, çekiciliği ve mutluluğu temsil ederken, yeşil renk, doğanın, baharın, huzurun temsilcisi. Günümüzde sıklıkla tercih edilen sarı renk ise, zaferin, zenginliğin ve mutluluğun simgesi. Son yılların trendi olan mor buketler ise, coşku, başarı ve hassasiyeti temsil eder.

Gelin arabanızı nasıl süsleyeceğinize hala karar veremediyseniz "Gelin Arabası Nasıl Süslenir?" başlıklı yazımız sizin için faydalı olabilir!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html